Zgodnie z informacjami z serwisu MacRumors, Apple już w 2023 roku ma zacząć wykorzystywać w iPhone’ach własny modem 5G. Nie jest to najlepsza informacja dla Qualcommu, którego akcje zaczęły spadać.

bETOJOqd

Do czasu przejścia na własne modemy, Apple ma nadal wykorzystywać produkty Qualcommu. Wszystko wskazuje jednak na to, że premiera kolejnych smartfonów, jaka miałaby mieć miejsce w 2023 roku, może być momentem, w którym firmie zacznie korzystać z własnych wyrobów. Na pewno nie odbędzie się to wcześniej.

Tego rodzaju informacja nie pozostała jednak bez wpływu na akcje Qualcommu. Póki co, Apple nadal polega na nim w kwestii pozyskiwania komponentów do swoich smartfonów. Zapowiedź tak dużej zmiany oznacza jednak dla firmy utratę sporej części zysków oraz stratę jednego z większych klientów.

Jak można było się spodziewać, informacja o planach Apple spowodowała spadek cen akcji Qualcommu. Firma będzie musiała, w przyszłości, starać się pozyskiwać więcej zamówień od mniejszych klientów, co nie jest dobrą informacją dla inwestorów. Dotychczasowa sytuacja firmy była doskonała między innymi dzięki napędzaniu rynku przez ciągły popyt na smartfony.

bETOJOqf

Apple podobno rozpoczął prace nad własnym modemem już w 2020 roku. MacRumors donosi, że nowy modem w iPhone’ach będzie obsługiwał zarówno pasma sub-6GHz, jak i mmWave 5G. Dodatkowo prawdopodobnie zostanie wyprodukowany przez TSMC, które jest wieloletnim partnerem Apple.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (15)
bETOJOrb