Apple dodaje darmowe próbki piosenek na iTunes

Apple dodaje darmowe próbki piosenek na iTunes

08.01.2010 11:23

Oprócz programu iTunes, dzięki któremu można odtwarzać i kupować muzykę (niestety, nie w Polsce), Apple uruchomił także stronę internetową z podobną usługą. Sklep iTunes Preview działa od zeszłego roku, ale dopiero teraz jego klienci mogą przed dokonaniem zakupu odtwarzać fragmenty utworów.

Piosenki dostępne w e-sklepie Apple’a zawierają 30-sekundowe odsłuchy, które zakodowane są w formacie 44.1 KHz AAC (300 kbps). Utwory można odsłuchiwać bezpośrednio ze strony iTunes Preview - wystarczy kliknąć przycisk Play dostępny przy wybranej piosence. Oprócz tego użytkownik może przeczytać krótki biogram zespołu, informacje na temat albumu, a także opinie i recenzje klientów, którzy zakupili już daną płytę.

Odsłuchy dostępne w iTunes Preview możliwe są dzięki niedawnemu zakupowi Apple’a. Firma z Cupertino w grudniu zeszłego roku nabyła serwis Lala Media, który oferował odtwarzanie muzyki bezpośrednio z przeglądarki. Co więcej, Lala Media ma umowę z firmą Google, na mocy której próbki utworów mogą być wyświetlane w wyszukiwarce internetowej.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy Środkowej, sklep iTunes z muzyką nie jest dostępny. Jest to związane z prawami autorskimi, które nieco różnią się od tych w USA, a także polityką Apple’a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)