Apple Event 27 stycznia - czy będzie nowe oprogramowanie?

Apple Event 27 stycznia - czy będzie nowe oprogramowanie?

19.01.2010 11:46

Przyjdź i zobacz nasze nasze najnowsze dzieło - tak Apple reklamuje najbliższą konferencję, która będzie miała miejsce 27 stycznia. W Yerba Buena Center, San Francisco, przedstawiciele firmy zaprezentują nowy sprzęt, a także - najprawdopodobniej - nowe aplikacje dla Maków.

Plotkarze liczą, że Apple 27 stycznia pokaże mityczny tablet, o którym opowieści snute są od dobrych paru lat. Część mediów jest wręcz przekonana, że konferencja poświęcona będzie wyłącznie nowemu urządzeniu, a przecież, jak dotąd, nikt z Apple choćby słowem nie zająknął się na jego temat. Dużo bardziej prawdopodobne wydaje się, że Steve Jobs, szef firmy, zaprezentuje - jak co roku - nowe wersje programów dla Maków oraz, jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom, iPhone OS 4.0.

O tym, że Apple ma pokazać w Yerba Buena Center nową wersję oprogramowania dla swoich smartphone’ów pisaliśmy przed paroma dniami. Według serwisu CNET Apple rozesłał już aktualizację do deweloperów i teraz trzeba tylko czekać, aż udostępni ją zwykłym użytkownikom. Niestety jak dotąd nie wiadomo, jakie zmiany miałyby znaleźć się w kolejnej wersji oprogramowania dla iPhone'ów i iPodów touch.

27 stycznia Apple zapewne pokaże aktualizacje dwóch pakietów: iWork i iLife. Pierwszy to trzy programy biurowe - Pages (edytor tekstu), Calc (arkusz kalkulacyjny) i Keynote (prezentacje). W skład iLife wchodzą natomiast aplikacje iPhoto (menadżer fotografii), GarageBand (program do nagrywania i edytowania muzyki), a także iWeb (tworzenie stron WWW). Apple co roku dostarcza swoim klientom nowe wersje obu pakietów.

Według wcześniejszych informacji, iWork '10 ma zostać zintegrowany ze stroną internetową iWork.com. Użytkownik programu będzie mógł zapisywać na wirtualnym serwerze swoje dokumenty, edytować je przez Internet, a także dzielić się nimi z innymi osobami. Pojawiły się także niepotwierdzone wiadomości, według których zarówno w iLife jak i iWork pojawi się obsługa technologii multitouch dostępnej w ekranach dotykowych. Miałoby to być związane z premierą tabletu Apple'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)