Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

02.10.2010 16:18, aktualizacja: 02.10.2010 17:06

Najważniejszą informacją tego tygodnia jest oczywiście konkurs dobrychprogramów i Intela. Poza tym Google obchodził urodziny, Apple pracuje nad aktualizacją iTunes, a Microsoft wydał Windows Live Essentials 2011.

Steve Jobs, szef firmy Apple, z pewnością ucieszył się z wiadomości, że Komisja Europejska umorzyła śledztwo w sprawie zapisów w umowie deweloperskiej. Chodziło między innymi o niedopuszczanie narzędzi firm trzecich do tworzenia aplikacji na potrzeby iOS. Kolejna wiadomość to prace nad iTunes 10.1 i aktualizacją systemu iOS do wersji 4.2. Apple udostępnił już wersje beta obu produktów deweloperom. Wkrótce pewnie pojawią się dla zwykłych użytkowników. Na początku tygodnia informowaliśmy też o promocyjnej cenie programu Pixelmator do obróbki grafiki.

Google obchodził w tym tygodniu 12 urodziny. Data jest co prawda umowna, ale z okazji rocznicy na głównej stronie wyszukiwarki umieszczono okolicznościową grafikę. Dobrą wiadomością było też wprowadzenie usługi Google Instant w polskiej wersji wyszukiwarki. Stało się to znacznie szybciej, niż przypuszczano. Z kolei w Gmailu wprowadzono możliwość wyłączenia widoku konwersacji - jednej z najbardziej charakterystycznych cech poczty Google. Trwają też prace nad kolejnym wydaniem Chrome, które może pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Google ma natomiast kłopoty we Francji, gdzie został skazany w sądzie za... obraźliwe sugestie wyszukiwarki. Sprawa dość kontrowersyjna, zwłaszcza jeśli spojrzeć na jej kontekst i osobę pokrzywdzoną...

Zgodnie z przewidywaniami Microsoft wydał w minionym tygodniu Windows Live Essentials 2011. Pakiet programów ucieszy zapewne wielu użytkowników systemu Microsoftu - a przynajmniej tych korzystających z nowszych wersji Windows. Zestaw nie jest bowiem dostępny dla Windowsa XP. Programiści firmy udostępnili też poprawkę usuwającą groźną lukę w szyfrowaniu stosowanym w ASP.NET, jak również aktualizację bezpieczeństwa dla poczty Hotmail. Kolejna ważna wiadomość to przymusowa przesiadka jaką będą musieli odbyć użytkownicy Windows Live Spaces. Microsoft likwiduje swoją platformę blogową, a w zamian proponuje migrację na... Wordpressa działającego na PHP.

Na koniec ciekawostki. Trwa konkurs naszego vortalu i firmy Intel, w którym można wygrać cenne nagrody - akurat tego chyba jednak nie trzeba przypominać naszym czytelnikom. Druga ciekawostka dotyczy zarabiania na piractwie - nie piratów jednak, a firm ścigających osoby nielegalnie udostępniające materiały w Sieci. Jeśli wierzyć ostatnim przeciekom, zwalczanie piratów może być całkiem lukratywnym zajęciem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)