Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

13.11.2010 21:55

Aktualizacja Snow Leoparda do wersji 10.6.5, nowa funkcja w wyszukiwarce Google i pogłoski na temat Windowsa 8 - to tylko niektóre z ciekawszych informacji z zeszłego tygodnia.

Apple wydał długo oczekiwaną aktualizację systemu Snow Leopard do wersji 10.6.5. Poprawiono między innymi współpracę z serwerami Microsoft Exchange, a także obsługę drukarek. W minionym tygodniu pojawiła się też aktualizacja pakietu Office 2011, eliminująca szereg krytycznych błędów w zestawie programów biurowych. Poza tym pojawiły się nowe programy na platformę Mac OS X. To SnagIt do przechwytywania zrzutów ekranu i publiczna beta Adobe Audition. Możliwe też, że Apple wkrótce wprowadzi kolejną wersję pakietu iWork - zapewne na początku przyszłego roku.

Google wprowadził w minionym tygodniu kolejną ciekawą funkcję do swojej wyszukiwarki. To Google Instant Preview, narzędzie umożliwiające podgląd stron w wynikach wyszukiwania. Funkcja pojawia się krótko po polskiej premierze Google Instant, który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników. Dobrą wiadomością dla firmy były również statystyki za ostatni kwartał, według których Android jest jednym z najlepiej sprzedającym się systemem dla smartfonów. Urządzenia z oprogramowaniem firmy Google wyprzedziły iOS, a lepszy jest tylko Symbian Nokii. Warto też wspomnieć o pierwszej aplikacji dla Windows Phone 7 jaką wprowadziła spółka z Mountain View. Jak można się domyśleć, program umożliwia korzystanie z wyszukiwarki Google.

Jedną z ciekawszych informacji były pogłoski na temat Windowsa 8. Microsoft stawia na chmurę obliczeniową, stąd też można spodziewać się, że kolejny system będzie zintegrowany z tego typu usługami. Informowaliśmy też o wprowadzeniu Xboksa Live w Polsce, a także spotkaniu szefów Microsoftu i Adobe, podczas którego rozmawiano o wspólnej strategii. Okazuje się również, że Windows Phone 7 na razie sprzedaje się słabo, przynajmniej - w USA. Być może przed Świętami więcej osób skusi się na smartfony z systemem Microsoftu.

Na koniec przeglądu wiadomości proponujemy dwie ciekawostki. Tym razem dotyczą one programów. Mimo zablokowania programu LimeWire do obsługi sieci BitTorrent, aplikacja nie zniknęła z Sieci - właśnie ukazała się jej wersja piracka. Ruszyły testy nowej przeglądarki internetowej do obsługi serwisów społecznościowych takich jak Facebook. Ciekawe, czy doczekamy się też systemu operacyjnego specjalnie dla Facebooka?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)