Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

09.04.2011 11:25, aktual.: 09.04.2011 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zrzuty ekranu Google Music i zapowiedź smartfonów Nokii z Windows Phone 7 - to jedne z ciekawszych newsów z ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Jeżeli chodzi o wiadomości z Cupertino, to jedną z najważniejszych dla firmy Apple jest wygrana w sądzie sprawy o patenty. Poza tym pojawiły się informacje na temat aktualizacji Final Cut Pro, a także wydaniu aplikacji iWeb dla iPada. Z kolei Microsoft zapowiedział Service Pack 1 dla pakietu biurowego Office 2011 dla Mac OS X.

Amerykański wymiar sprawiedliwości kończy badanie przejęcia firmy ITA przez Google’a. Początkowo pojawiły się informacje, że może zostać w tej sprawie wszczęte śledztwo przez Federalną Komisję Handlu, najprawdopodobniej jednak do tego nie dojdzie. Poznaliśmy także kilka szczegółów na temat zbliżających się wydań przeglądarki Chrome. W programie pojawią się między innymi lepsza ochrona przed złośliwym oprogramowaniem czy API do obsługi proxy. Wyciekły też zrzuty ekranu nowej usługi - Google Music, nad którą podobno pracuje firma z Mountain View. Google zaktualizował też mapy dla Androida i zapowiedział, że w nie ma zamiaru - wbrew wcześniejszym pogłoskom - ograniczać dostępu do kodu źródłowego swojego systemu.

Microsoft w minionym tygodniu wydał bezpłatnie iSCSI Software Target. Jest to usługa umożliwiająca wystawienie woluminu dyskowego w sieci za pośrednictwem protokołu iSCSI. Taki wolumin można następnie zmapować na dowolnym systemie obsługującym iSCSI, dzięki czemu widoczny jest on jak każdy inny dysk podłączony fizycznie do komputera. Kolejna ciekawa wiadomość z Redmond dotyczy systemu Windows Phone 7. Jak stwierdził jeden z przedstawicieli Nokii, wkrótce zakończą się negocjacje z Microsoftem w sprawie współpracy obu firm. Pierwsze smartfony z Windows Phone 7 powinny pojawić się już w przyszłym roku.

Na koniec inne ciekawe wiadomości. Na łamach dobrychprogramów zamieściliśmy recenzję tabletu iPad 2 firmy Apple. Artykuł jest o tyle nietypowy, że pisany z perspektywy miłośnika systemu Windows. Jak sprawdził się iPad w pracy? Zachęcamy do lektury. Przypominamy też o zbliżającym się spotkaniu czytelników dobrychprogramów, a także portali TechIT i Gamikaze - HotZlot 2011. Rejestracja rozpocznie się 23 maja, zaś samo spotkanie będzie miało miejsce od 4 do 6 lipca. Szczegóły na temat tegorocznego HotZlotu dostępne są na stronie www.hotzlot.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)