Apple: hakerzy mieli przejąć poufne dane. Grożą ujawnieniem sekretów firmy

Strona głównaApple: hakerzy mieli przejąć poufne dane. Grożą ujawnieniem sekretów firmy
21.04.2021 11:13
Apple: hakerzy mieli przejąć poufne dane. Grożą ujawnieniem sekretów firmy
Źródło zdjęć: © Getty Images

Grupa hakerów REvil twierdzi, że weszła w posiadanie poufnych informacji dotyczących technologii Apple. Cyberprzestępcy żądają okupu w kwocie kilkudziesięciu milionów dolarów i grożą ujawnieniem sekretów firmy.

bEiBqTmJ

Według portalu The Record, ekipie REvil udało się włamać do komputerów firmy Quanta. To tajwański partner Apple, który zajmuje się produkcją laptopów na bazie projektów dostarczonych przez amerykańską firmę.

Hakerzy mieli żądać okupu od Quanty w kwocie 50 milionów dolarów, ale tajwański producent odmówił. Cyberprzestępcy zwrócili się więc do Apple.

Na uwiarygodnienie swoich roszczeń mają 21 zrzutów ekranu ukazujących schematy produkcji komputerów MacBook Pro i Air. REvil twierdzi, że zgromadził znacznie więcej poufnych informacji i będzie publikować codziennie nową ich porcję – póki nie otrzyma okupu od Apple bądź Quanty.

Schemat produkcyjny MacBooka
Źródło zdjęć: © The Record
Schemat produkcyjny MacBooka

Cyberprzestępcy chwalą się posiadaniem gigabajtów poufnych informacji nie tylko Apple, ale i innych wielkich firm. Oczekują, że amerykański potentat zapłaci im okup do 1 maja 2021 r. Nie wiadomo, czy REvil nie próbuje wyłudzić kwoty większej niż wyżej wspomniane 50 mln dol. od Quanty.

bEiBqTmL

W przeszłości grupa REvil próbowała zaszantażować firmę Acer, jednego z największych producentów laptopów. Apple nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie – wiadomo jedynie, że aktywnie przygląda się temu tematowi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEiBqTnH