Apple i Samsung walczą na pozwy, Google wykupuje kolejne patenty

Apple i Samsung walczą na pozwy, Google wykupuje kolejne patenty

15.09.2011 13:58

Wojna patentowa między firmami Apple i Samsung trwa w najlepsze i przenosi się na nowy front — Anglię. Google z kolei kupuje patenty od IBM.

Właśnie rozpoczęła się patentowa bitwa o Anglię. Apple pozwał Samsunga za urządzenia przenośne z systemem Android. Jest to kontr-pozew w odpowiedzi na oskarżenie z czerwca wniesione do sądu przez koreańskiego producenta. Jak dotąd nie zdradzono jednak, naruszenia których konkretnie patentów lub wzorów przemysłowych dotyczą oba wnioski. Najprawdopodobniej nie są one związane z oskarżeniami Samsunga o kopiowanie wyglądu iPada. W tej sprawie zapadł już wyrok w Niemczech, na mocy którego zakazano sprzedaży tabletów Galaxy Tab. Apple w Wielkiej Brytanii prowadzi już potyczki z HTC — również o naruszenie patentów w urządzeniach przenośnych. Samsung z kolei zaatakował firmę z Cupertino we Francji. Spór zapewne będzie się jeszcze długo toczył.

Google też nie zasypia gruszek w popiele. Firma jak na razie gromadzi amunicję w postaci skupowanych patentów. Właśnie nabyła ich ponad 1 tys. od IBM. Kupione patenty związane są z różnymi technologiami, począwszy od drukowania, po sposoby zarządzania systemami plików. Część z nich z pewnością zostanie wykorzystana w istniejących usługach firmy, inne jak można się domyślać posłużą do walki z konkurencją. Zwłaszcza, że spora część z nich może być wykorzystana do obrony Androida przed atakami takich konkurentów jak Apple czy Microsoft.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)