Apple imponuje tempem prac: publiczne bety iOS 10 i macOS Sierra już dostępne

Apple imponuje tempem prac: publiczne bety iOS 10 i macOS Sierra już dostępne

Apple imponuje tempem prac: publiczne bety iOS 10 i macOS Sierra już dostępne
08.07.2016 13:57, aktualizacja: 09.07.2016 15:57

Wczoraj opisywaliśmy najważniejsze nowości, jakie trafiły do drugiej bety deweloperskiej iOS-a 10. Od dziś dostępna jest już publiczna beta, dzięki której przetestować najnowsze wersje zarówno mobilnego, jak i stacjonarnego systemu operacyjnego Apple, może, po rejestracji w programie, każdy zainteresowany.

Szczegółowo nowości w oprogramowaniu Apple opisywaliśmy, relacjonując konferencję WWDC. Trzeba przyznać, że ważnych zmian i nowości jest mnóstwo, zarówno w iOS-ie, jak i w przemianowanym na macOS-a pulpitowym systemie operacyjnym Apple.

Oczekiwane od miesięcy, a nawet lat, nowości trafiły przede wszystkim do macOS-a. Mowa tutaj nie tylko o implementacji funkcji zauważalnych na pierwszy rzut oka, jak na przykład dostępności asystentki Siri także na Makach, ale przede wszystkim o nowym systemie plików APFS, który zastąpi wykorzystywane od 30 lat HFS i HFS Plus.

350179660807890881

Aby rozpocząć korzystanie z testowych wersji systemów iOS 10 i macOS Sierra, konieczne jest zarejestrowanie się w Apple Beta Software Program. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, zaś dołączyć do niego może każdy chętny. Apple zachęca oczywiście do dzielenia się uwagami, opiniami i zgłoszeniami błędów na forach społeczności.

Trzeba jednak brać pod uwagę, że Apple zaleca testowanie systemów na urządzeniach, których nie wykorzystuje się na co dzień do pracy – pierwsza publiczna beta nie gwarantuje bowiem stabilności, a decyzje o testowaniu użytkownicy podejmują na własną odpowiedzialność. Stabilne wersje nowych systemów Apple mają ukazać się tej jesieni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)