Apple imponuje tempem prac: publiczne bety iOS 10 i macOS Sierra już dostępne

Apple imponuje tempem prac: publiczne bety iOS 10 i macOS Sierra już dostępne
08.07.2016 13:57
Apple imponuje tempem prac: publiczne bety iOS 10 i macOS Sierra już dostępne

Wczoraj opisywaliśmy najważniejsze nowości, jakie trafiły do drugiej bety deweloperskiej iOS-a 10. Od dziś dostępna jest już publiczna beta, dzięki której przetestować najnowsze wersje zarówno mobilnego, jak i stacjonarnego systemu operacyjnego Apple, może, po rejestracji w programie, każdy zainteresowany.

Szczegółowo nowości w oprogramowaniu Apple opisywaliśmy, relacjonując konferencję WWDC. Trzeba przyznać, że ważnych zmian i nowości jest mnóstwo, zarówno w iOS-ie, jak i w przemianowanym na macOS-a pulpitowym systemie operacyjnym Apple.

Oczekiwane od miesięcy, a nawet lat, nowości trafiły przede wszystkim do macOS-a. Mowa tutaj nie tylko o implementacji funkcji zauważalnych na pierwszy rzut oka, jak na przykład dostępności asystentki Siri także na Makach, ale przede wszystkim o nowym systemie plików APFS, który zastąpi wykorzystywane od 30 lat HFS i HFS Plus.

350179660807890881

Aby rozpocząć korzystanie z testowych wersji systemów iOS 10 i macOS Sierra, konieczne jest zarejestrowanie się w Apple Beta Software Program. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, zaś dołączyć do niego może każdy chętny. Apple zachęca oczywiście do dzielenia się uwagami, opiniami i zgłoszeniami błędów na forach społeczności.

Trzeba jednak brać pod uwagę, że Apple zaleca testowanie systemów na urządzeniach, których nie wykorzystuje się na co dzień do pracy – pierwsza publiczna beta nie gwarantuje bowiem stabilności, a decyzje o testowaniu użytkownicy podejmują na własną odpowiedzialność. Stabilne wersje nowych systemów Apple mają ukazać się tej jesieni.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)