Apple najbardziej podziwianą firmą według Fortune

05.03.2010 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple został uznany przez magazyn Fortune za najbardziej podziwianą firmę 2010 roku. Producent Maków po raz trzeci z rzędu wyprzedził Google’a, Amazon.com i Johnson & Johnson.

Co powoduje, że Apple jest tak podziwiany? Produkt, produkt, produkt - napisali dziennikarze z Fortune. W dalszej części laudacji możemy natomiast przeczytać: Jest to spółka, która zmieniła sposób w jaki robimy wszystko - począwszy od kupowania muzyki, przez wygląd produktów, do zaangażowania w świat wokół nas. Fortune nie szczędzi pochwał Apple’owi: 250 mln sprzedanych iPodów, 43 mln iPhone’ów i 32 mln iPodów touch, a także premiera iPada zapewniły pierwsze miejsce w rankingu magazynu.

Apple już dwukrotnie był zwycięzcą plebiscytu Fortune. Wśród respondentów, którzy brali udział w sondażu firma wzbudziła podziw kreatywnością i innowacją. Jak czytamy w magazynie, Apple potrafi zmieniać przyzwyczajenia ludzi, a także ich wyobrażenia na temat technologii. Dzięki temu zyskuje nowych, a co najważniejsze, wiernych klientów. Szef BMW, Norbert Reithofer, stwierdził nawet, że cały świat wstrzymał oddech podczas prezentacji iPada. Ich sposób zarządzania marką jest doskonały.

W tegorocznym rankingu wzięło udział 4200 respondentów, wśród których znaleźli się prezesi spółek i grup, dyrektorowie firm, a także analitycy. Na drugim miejscu znalazł się Google, trzecie natomiast zajął mało znany w Polsce holding Berkshire Hathaway. W pierwszej dziesiątce docenionych przez Fortune firm znalazły się jeszcze: sklep Amazon.com, Coca-Cola, Johnson & Johnson czy Toyota. Microsoft zajął 11 pozycję, a Nokia 41. Z pełną listą 50 firm docenionych w rankingu Fortune można zapoznać się na internetowych stronach magazynu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także