Apple najbardziej podziwianą firmą według Fortune

Apple najbardziej podziwianą firmą według Fortune

05.03.2010 11:32

Apple został uznany przez magazyn Fortune za najbardziej podziwianą firmę 2010 roku. Producent Maków po raz trzeci z rzędu wyprzedził Google’a, Amazon.com i Johnson & Johnson.

Co powoduje, że Apple jest tak podziwiany? Produkt, produkt, produkt - napisali dziennikarze z Fortune. W dalszej części laudacji możemy natomiast przeczytać: Jest to spółka, która zmieniła sposób w jaki robimy wszystko - począwszy od kupowania muzyki, przez wygląd produktów, do zaangażowania w świat wokół nas. Fortune nie szczędzi pochwał Apple’owi: 250 mln sprzedanych iPodów, 43 mln iPhone’ów i 32 mln iPodów touch, a także premiera iPada zapewniły pierwsze miejsce w rankingu magazynu.

Apple już dwukrotnie był zwycięzcą plebiscytu Fortune. Wśród respondentów, którzy brali udział w sondażu firma wzbudziła podziw kreatywnością i innowacją. Jak czytamy w magazynie, Apple potrafi zmieniać przyzwyczajenia ludzi, a także ich wyobrażenia na temat technologii. Dzięki temu zyskuje nowych, a co najważniejsze, wiernych klientów. Szef BMW, Norbert Reithofer, stwierdził nawet, że cały świat wstrzymał oddech podczas prezentacji iPada. Ich sposób zarządzania marką jest doskonały.

W tegorocznym rankingu wzięło udział 4200 respondentów, wśród których znaleźli się prezesi spółek i grup, dyrektorowie firm, a także analitycy. Na drugim miejscu znalazł się Google, trzecie natomiast zajął mało znany w Polsce holding Berkshire Hathaway. W pierwszej dziesiątce docenionych przez Fortune firm znalazły się jeszcze: sklep Amazon.com, Coca-Cola, Johnson & Johnson czy Toyota. Microsoft zajął 11 pozycję, a Nokia 41. Z pełną listą 50 firm docenionych w rankingu Fortune można zapoznać się na internetowych stronach magazynu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)