Apple najbardziej pożądaną marką w Europie

Apple najbardziej pożądaną marką w Europie

11.02.2010 15:23

Gdzie żyją najwięksi miłośnicy produktów firmy z Cupertino? Według badań - na naszym kontynencie. Okazuje się, że Europejczycy znacznie częściej są fanami Apple’a, niż użytkownicy zza oceanu.

Według badań agencji Panelteam najwięcej pasjonatów produktów Apple’a mieszka w Europie. Grupa 10 tys. osób z 15 krajów została poproszona o wymienienie 5 firm, na temat których najczęściej szukają informacji w Internecie. Na pierwszym miejscu znalazł się producent systemu Mac OS X, za nim Sony, Coca-Cola, Samsung, a na końcu Adidas. Największymi fanami są Włosi - za takich uznało ich aż 37% ankietowanych. Na drugim miejscu znajdują się Hiszpanie (25%), na trzecim zaś Francuzi (12%). Niestety, agencja Panelteam nie podała wiadomości na temat pozostałych nacji europejskich.

Wyniki badań wzbudzają zainteresowanie przede wszystkim dlatego, że ceny produktów Apple’a są często dużo wyższe w Europie, niż w Stanach Zjednoczonych. Wystarczy podać przykład Polski. Apple wciąż na naszym kontynencie uznawany jest za markę ekskluzywną, na którą pozwolić mogą sobie osoby bardziej zamożne, bądź też pasjonaci, którzy nie liczą się z pieniędzmi - odwrotnie niż w USA, gdzie produkty ze znaczkiem nadgryzionego jabłka nie wzbudzają u nikogo zdziwienia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)