Apple oficjalnie zapowiada swoje pierwsze wydarzenie w tym roku

Apple oficjalnie zapowiada swoje pierwsze wydarzenie w tym roku

Apple Event Wiosna 2022
Apple Event Wiosna 2022
Źródło zdjęć: © Apple
Karolina Kowasz
03.03.2022 16:33, aktualizacja: 05.03.2022 11:23

Pierwszy w tym roku Apple Event został w końcu oficjalnie zapowiedziany. Wydarzenie już za kilka dni, a jego hasłem przewodnim będzie Peek Performance, czyli "zobacz wydajność". Można się więc spodziewać, że Apple postawiło w tym roku na swoje nowe chipy.

Jak donosi 9to5Mac, nadchodzące wydarzenie odbędzie się całkowicie wirtualne, podobnie jak kilka ostatnich premier Apple. Doniesienia wskazują, że fani marki mogą oczekiwać pojawienia się trzeciej generacji iPhone'a SE, nowego iPada Air oraz kolejnej generacji chipów.

Nadzieje i oczekiwania

Nadchodzący Apple Event, zgodnie z hasłem przewodnim wydarzenia, może zaskoczyć bardziej wydajnymi modelami znanych i lubianych sprzętów firmy. Plotki wskazują, że Apple planuje wydać iPhone SE 3 z dużo mocniejszymi układami w środku, podobnie zresztą jak w przypadku iPada Air, którego premiera jest zaplanowana właśnie w trakcie pierwszego, tegorocznego eventu.

Największe nadzieje budzi jednak możliwość oficjalnego pojawienia się chipów M2, które mają zdeklasować poprzednią generację. Te jednak, najprawdopodobniej, zostaną pokazane dopiero z kolejną serią MacBooków, które firma najczęściej wypuszcza jesienią. Możliwe jednak, że już teraz pojawią się wstępne informacje na ich temat lub Apple zdecyduje się na pokazanie chipów wcześniej.

Data wydarzenia

Apple Event rozpocznie się 8 marca o godzinie 10 czasu pacyficznego (w Polsce będzie to godzina 19). Całość będzie transmitowana na żywo na stronie Apple, na YouTubie oraz bezpośrednio w aplikacji Apple TV na iPhone'a, iPada, Maca i Apple TV. Więcej informacji o tym, jak można obejrzeć wydarzenie, firma poda w dniu premiery.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)