Apple ogłasza iPhone 4S, nowy iOS i iCloud 12 października

Apple ogłasza iPhone 4S, nowy iOS i iCloud 12 października

Wojciech Kowasz
04.10.2011 20:41, aktualizacja: 04.10.2011 21:06

Podczas konferencji w siedzibie w Cupertino firma Apple ogłosiła kilka nowych produktów — między innymi długo oczekiwaną nową wersję smartfonu z logiem nadgryzionego jabłka, iPhone 4S.

iPhone 4S wygląda dokładnie tak jak jego poprzednik, czyli iPhone 4. Różnią się jednak znacznie wnętrzności nowego smartfona. 4S posiada dwurdzeniowy procesor Apple A5 znany już z wydanego w marcu tego roku iPada 2, a także bardzo wydajny układ graficzny, nawet siedem razy szybszy od tego w iPhonie 4. Nowy smartfon obsługuje jednocześnie sieci GSM i CDMA. Zastosowano w nim podwójną antenę nowej generacji, która inteligentnie zmienia tryb pracy pomiędzy odbiorem i nadawaniem, co według Apple ma znacząco poprawić jakość rozmów. Oby tylko nie powtórzyła się wpadka z anteną w iPhonie 4... iPhone 4S będzie wyposażony w kamerę, która będzie umożliwiała wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 8 megapikseli (3264x2448 pikseli) i filmów w rozdzielczości 1080p. Dostępny będzie też szereg technologii wspomagających robienie zdjęć i filmów, między innymi wbudowana stabilizacja obrazu.

Podczas spotkania zaprezentowano też wczesną wersję Siri — cyfrowego asystenta, systemu rozpoznawania mowy, który akceptuje pytania i polecenia wydawane w języku naturalnym („czy będzie potrzebny mi dzisiaj parasol?”) i w odpowiedzi zwraca wyszukane w Internecie informacje. Na pytanie o dobrą grecką restaurację w Palo Alto system odpowiada, że „znalazł ich pięć i posortował je według średniej oceny” — po czym wyświetlona zostaje ich lista. System czyta też otrzymane wiadomości i pozwala dyktować odpowiedzi. Wiadomość może być przeczytana także przez zestaw słuchawkowy, więc po otrzymaniu SMSa nie trzeba wyciągać telefonu z kieszeni. Potrafi też umówić nas z kimś na spotkanie i automatycznie dodać datę do kalendarza oraz wysłać drugiej osobie SMSa. Większość widowni na sali była pod sporym wrażeniem krótkiej demonstracji. Zakres poleceń i pytań, jakie można wydać Siri jest imponujący. Niestety początkowo będą dostępne jedynie języki: angielski, francuski i niemiecki. Ponadto dyktowanie będzie wymagało połączenia z Internetem.

iPhone 4S będzie dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych od 14 października. Najtańsza wersja 16 GB z dwuletnią umową z operatorem będzie kosztować 199 dolarów. Ceny poprzednich wersji z umową zostały natomiast obniżone. Starszy iPhone 4 doczekał się tańszej wersji z mniejszą ilością pamięci (99 dolarów z dwuletnią umową i 8 GB). iPhone 3GS w USA z dwuletnią umową dostaniemy za darmo. 28 października iPhone 4S ma się pojawić w kolejnych krajach, ale niestety nie w Polsce. Premiera w naszym kraju prawdopodobnie odbędzie się dopiero w grudniu.

Na pokładzie iPhone 4S znajdzie się system iOS 5, który będą mogli zainstalować również posiadacze iPhone'ów 4 i 3GS, obu wersji iPadów oraz iPodów touch trzeciej i czwartej generacji. Dla nich system dostępny będzie do pobrania 12 października. Również wtedy publicznie uruchomiona zostanie usługa iCloud umożliwiająca przechowywanie danych w chmurze i synchronizację wszystkich posiadanych urządzeń Apple. Warto jeszcze na koniec wspomnieć, że podczas spotkania Apple ogłosił także nowe, obniżone ceny iPodów nano (od 129 dolarów za wersję 8 GB) oraz nowego, białego iPoda touch (gdzie również obniżono ceny — zaczynają się od 199 dolarów za wersję 8 GB).

Uwaga - wszystkich miłośników iPadów zapraszamy do naszego labu, gdzie dzisiaj pojawiła się recenzja skórzanej naklejki ochronnej na spód tabletu, ZAGG sportLEATHER. Osoby które poprawnie odpowiedzą na proste pytanie w naszym minikonkursie wezmą udział w losowaniu recenzowanej niedawno klawiatury i etui na iPada w jednym, Logitech Keyboard Case for iPad 2. Polecamy! ;-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)