Apple ogłasza termin konferencji WWDC 2010

Apple ogłasza termin konferencji WWDC 2010

29.04.2010 12:06

Firma Apple oficjalnie podała termin tegorocznej konferencji Worldwide Developer Conference (WWDC). Można przypuszczać, że podczas spotkania zobaczymy system iPhone OS 4.0, a także nową wersję smartfona iPhone.

Konferencja dla deweloperów będzie miała miejsca od 7 do 11 czerwca w San Francisco, w centrum Moscone West. Zwykle podczas tego typu spotkań Apple prezentuje nowy sprzęt - smartfony i oprogramowanie dla przenośnego sprzętu. W zeszłym roku podczas WWDC pokazano system iPhone OS 3.0, iPhone’a 3GS, a także podano garść informacji na temat Snow Leoparda, który do sprzedaży został wprowadzony we wrześniu. Podczas tegorocznej konferencji można spodziewać się podobnych wydarzeń. Prawie na pewno wiadomo, że Apple zaprezentuje iPhone OS 4.0, o którym Steve Jobs, szef firmy, mówił na początku kwietnia.

Na podstawie wcześniejszych zapowiedzi wiemy, że iPhone OS 4.0 będzie posiadać wielozadaniowość, pojawią się nowe gesty wielodotykowe, a także poprawki w obsłudze programów. Te ostatnie będzie można teraz grupować w folderach. W sumie Apple chce udostępnić ponad 100 nowych funkcji w oprogramowaniu. Kolejną zmianą będzie wprowadzenie platformy reklamowej iAd. Jest to poważny krok w stronę zarabiania na interaktywnych materiałach promocyjnych udostępnianych dla smartfonów.

Oprócz przedstawienia nowych produktów podczas WWDC 2010 prowadzone będą spotkania z pracownikami firmy i deweloperami. Apple zapowiada, że pojawi się ponad 1 tys. jego pracowników, którzy odpowiadać będą na pytania gości i prowadzić sesje. Wejściówki kosztują 1599 dolarów za sztukę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)