Apple ogłasza wyniki finansowe i zaskakuje... samego siebie

Apple ogłasza wyniki finansowe i zaskakuje... samego siebie

21.04.2010 11:53, aktualizacja: 21.04.2010 15:26

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za drugi kwartał roku obrachunkowego 2010. Spółka zarobiła w ostatnim czasie 13,5 mld dolarów. To znacznie więcej niż przewidywali analitycy, a także... sam Apple.

Steve Jobs podczas konferencji, na której ogłoszono wyniki, przyznał, że jest podekscytowany tak wysokim zyskiem. Apple liczył na przychody nieprzekraczające 11,4 mld dolarów. Jest to jak dotąd najlepszy kwartał dla Apple, jeśli nie liczyć okresów światecznych. W drugim kwartale przychody firmy wyniosły 13,5 mld dolarów - natomiast rok temu w tym samym czasie było to 9,08 mld. Według informacji podanych przez Petera Oppenheimera z Apple, dochód netto wzrósł o 91% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Sporą część zysków stanowią dochody z usług internetowych. Firma zarabia głównie na aplikacjach sprzedawanych w App Store. Kolejnym dużym źródłem dochodów z Internetu jest sklep iTunes, gdzie użytkownicy mogą kupować muzykę i filmy. Najnowszym pomysłem Apple’a jest sprzedaż e-booków w Sieci. Na początku tego roku uruchomiono sklep iBooks, na razie tylko w USA, gdzie internauci mogą kupować elektroniczne wersje książek. Apple pracuje również nad nową platformą reklamową dla smartfonów - iAd.

Ponadto firmie Apple udało sprzedać się 2,94 mln komputerów Mac (33% więcej niż w zeszłym roku), 8,75 mln iPhone’ów i 10,89 mln iPodów. Nie podano natomiast informacji na temat sprzedaży iPadów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)