Apple patentuje bezprzewodowe ładowanie baterii

Apple patentuje bezprzewodowe ładowanie baterii

09.06.2011 11:54

Jeden z patentów zarejestrowanych przez Apple’a sugeruje, że firma może przymierzać się do bezprzewodowego ładowania baterii w urządzeniach przenośnych.

Apple powoli rezygnuje z usług wymagających korzystania z przewodów. W poniedziałek dowiedzieliśmy się na przykład, że w iOS 5 zarówno aktywacja jak i aktualizacja systemu nie będzie wymagała podłączenia do komputera. Również synchronizacja między urządzeniami będzie obywała się bezprzewodowo - w dużej mierze dzięki nowej usłudze iCloud. To nie koniec rozwiązań, nad którymi pracuje firma z Cupertino. Ujawniony niedawno patent sugeruje, że Apple chce wprowadzić również bezprzewodowe ładowanie baterii w iPhone’ach czy iPadach.

Jak czytamy w opublikowanym patencie, chodzi o technologię NFMR, która umożliwia ładowanie baterii w pobliżu źródła prądu bez korzystania z kabla. Możliwe, że takim źródłem byłby zasilacz wbudowany w komputer Mac, który udostępniałby energię nie tylko dla iPhone’a czy iPada, ale również takich urządzeń jak bezprzewodowa klawiatura czy myszka. Według patentu iPhone’a można by zasilać w odległości do 1 metra od źródła. Oczywiście zarejestrowanie patentu nie oznacza, że Apple na pewno wprowadzi w najbliższym czasie tego typu pomysł. Firma niedawno wygrała inną sprawę patentową dotyczącą obsługi ekranów dotykowych w komputerach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)