Apple patentuje osobliwą klawiaturę. Pomysł na układ klawiszy to... brak pomysłu

Apple patentuje osobliwą klawiaturę. Pomysł na układ klawiszy to... brak pomysłu

Apple patentuje osobliwą klawiaturę. Pomysł na układ klawiszy to... brak pomysłu
Piotr Urbaniak
31.12.2020 13:07, aktualizacja: 31.12.2020 14:30

Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA przyznał Apple'owi dość osobliwy patent na klawiaturę i układ klawiszy. Dlaczego osobliwy? Bo tak naprawdę nie definiuje on żadnego konkretnego układu, a jedynie sposób personalizacji.

Z dokumentacji wynika, że poszczególne klawisze mają być małymi wyświetlaczami OLED, dzięki czemu każdy będzie mógł dostosować zarówno układ, jak i styl klawiszy do własnych potrzeb. Jak dodano, tym samym można by też wykorzystać klawiaturę do wyświetlania powiadomień i interfejsów charakterystycznych dla danej aplikacji, co przywodzi na myśl stosowane od paru lat cyfrowe paski Touch Bar.

Patent definiuje ponadto, że nakładki klawiszy powinny być wytwarzane z polimerów, szkła szafirowego lub ceramiki, a implementacja tego rodzaju konstrukcji jest rozważana i w przypadku klawiatur komputerów stacjonarnych, i laptopów.

Obraz

Oczywiście, jak to z patentami bywa, nigdzie nie jest powiedziane, że taką właśnie klawiaturę Apple kiedykolwiek na rynek konsumencki wprowadzi. Co więcej, amerykańskie prawo patentowe pozwala zastrzegać pomysły bez przedstawienia działającego prototypu, więc w tej chwili mówimy co najwyżej o pewnej koncepcji. Ale wartej odnotowania.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)