Apple patentuje osobliwą klawiaturę. Pomysł na układ klawiszy to... brak pomysłu

Apple patentuje osobliwą klawiaturę. Pomysł na układ klawiszy to... brak pomysłu31.12.2020 13:07
Apple patentuje osobliwą klawiaturę. Pomysł na układ klawiszy to... brak pomysłu

Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA przyznał Apple'owi dość osobliwy patent na klawiaturę i układ klawiszy. Dlaczego osobliwy? Bo tak naprawdę nie definiuje on żadnego konkretnego układu, a jedynie sposób personalizacji.

Z dokumentacji wynika, że poszczególne klawisze mają być małymi wyświetlaczami OLED, dzięki czemu każdy będzie mógł dostosować zarówno układ, jak i styl klawiszy do własnych potrzeb. Jak dodano, tym samym można by też wykorzystać klawiaturę do wyświetlania powiadomień i interfejsów charakterystycznych dla danej aplikacji, co przywodzi na myśl stosowane od paru lat cyfrowe paski Touch Bar.

Patent definiuje ponadto, że nakładki klawiszy powinny być wytwarzane z polimerów, szkła szafirowego lub ceramiki, a implementacja tego rodzaju konstrukcji jest rozważana i w przypadku klawiatur komputerów stacjonarnych, i laptopów.

350309097700412820

Oczywiście, jak to z patentami bywa, nigdzie nie jest powiedziane, że taką właśnie klawiaturę Apple kiedykolwiek na rynek konsumencki wprowadzi. Co więcej, amerykańskie prawo patentowe pozwala zastrzegać pomysły bez przedstawienia działającego prototypu, więc w tej chwili mówimy co najwyżej o pewnej koncepcji. Ale wartej odnotowania.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)