Apple podnosi ceny w App Store w całej Europie

Apple podnosi ceny w App Store w całej Europie

Apple podnosi ceny w App Store w całej Europie
Wojciech Kowasz
26.10.2012 12:20

Jeśli ktoś ma w zwyczaju przy śniadaniu przejrzeć sobie, co ciekawego pojawiło się w App Store, to zapewne spotkała go dzisiaj rano mała niespodzianka: Apple podniósł ceny w swoim sklepie z aplikacjami, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Najtańsza aplikacja w App Store kosztuje teraz 0,89 euro. Oznacza to podwyżkę o 10 eurocentów. Naturalnie pozostałe poziomy cenowe także zostały proporcjonalnie podniesione: 1,79 euro, 2,69 euro, 3,59 euro i tak dalej. Podwyżka cenowa dotyczy jedynie aplikacji, ceny w iTunes Store z muzyką oraz książkami pozostają bez zmian. Wzrost cen nie doczekał się oficjalnego komentarza Apple, ale przyczyną mają być rosnące w ostatnich latach podatki w krajach europejskich (głównie VAT).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co ciekawe, równocześnie ze wzrostem cen Apple dodał kilka nowych walut do swojego sklepu. W swoich narodowych walutach mogą już płacić mieszkańcy Rosji, Turcji, Indii, Izraela, Arabii Saudyjskiej, Republiki Południowej Afryki oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niestety wciąż nie ma na tej liście Polski, na razie pozostaje nam jedynie zapłata w euro.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)