Apple pozwala na odtwarzanie muzyki przez MobileMe

Apple pozwala na odtwarzanie muzyki przez MobileMe

04.08.2010 17:32

Apple bez większego rozgłosu wprowadziło możliwość przesyłania muzyki online przez chmurę obliczeniową - MobileMe. Być może jest to początek zmian w dostępie do iTunes.

Apple wprowadził do narzędzia iDisk w ramach usługi MobileMe możliwość odtwarzania muzyki online. Wystarczy zapisać na wirtualnym dysku utwory z iTunes, a będzie można uzyskać do nich dostęp za pomocą dowolnego urządzenia - komputera czy urządzenia przenośnego z systemem iOS 4. Jak donosi Neowin, zdaniem Michaela Robertsona z MP3tunes może to być pierwszy krok w stronę wprowadzenia muzyki ze sklepu iTunes do chmury obliczeniowej. Mogłoby to zwiększyć popularność obecnie słabo znanej usługi MobileMe, która umożliwia przechowywanie plików online i synchronizację ustawień między urządzeniami firmy Apple.

O możliwym wprowadzeniu nowej usługi mówi się ostatnio coraz więcej. Prace nad projektem miałaby potwierdzać budowa nowoczesnego centrum informatycznego w Północnej Karolinie. Jego budowa jak dotąd kosztowała firmę Apple ponad 1 mld dolarów. Być może posłuży ono jako baza do wprowadzenia nowej usługi. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Apple zamierza wprowadzić iTunes w chmury. Dyrektor finansowy firmy, Peter Oppenheimer, podczas ogłoszenia wyników finansowych za trzeci kwartał zapowiedział, że jeszcze w tym roku pojawią się fantastyczne, nowe produkty.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)