Apple pozwany za szybkie uruchamianie Mac OS X

Apple pozwany za szybkie uruchamianie Mac OS X08.08.2011 17:34

Kolejny tydzień, kolejny pozew sądowy o naruszenie patentów. Tym razem dostało się firmie Apple za szybkie uruchamianie systemu Mac OS X.

Apple został pozwany przez mało znaną firmę z Florydy - Operating Systems Solutions. Poszło o naruszenie patentów dotyczących szybkiego uruchamiania systemu. Jak czytamy w opisie dołączonym do pozwu skierowanego do sądu, metoda umożliwia szybkie uruchamianie na podstawie informacji o pamięci, a także podłączonych urządzeniach, która została zapisana w dysku twardym przed procesem uruchomienia komputera. W pozwie nie sprecyzowano natomiast, o które wydanie systemu Mac OS X firmy Apple konkretnie chodzi.

Patenty, które stały się przyczyną pozwu pierwotnie zostały zarejestrowane przez firmę LG Electronics w 2002 roku. Ponownie jednak zarejestrowano je 6 lat później i tym razem przez Operating Systems Solutions. Jak dotąd niewiele wiadomo na temat firmy oskarżającej Apple’a o naruszenie patentów. Nie posiada ona nawet własnej witryny internetowej. Być może mamy do czynienia z kolejnym tak zwanym trollem patentowym starającym się zarobić na pozywaniu wielkich firm. Proces odbędzie się przed sądem stanowym Florydy. Nie podano jeszcze ani daty jego rozpoczęcia, ani też kwoty, której będzie domagać się oskarżający za poniesione straty.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)