Apple pracuje nad łączeniem kont Apple ID

Apple pracuje nad łączeniem kont Apple ID

16.09.2011 12:54

Najprawdopodobniej już wkrótce użytkownicy Apple ID będą mogli logować się jednocześnie do kilku kont. Nad taką funkcją pracuje właśnie firma z Cupertino.

Dzięki Apple ID możemy korzystać z usług firmy Apple takich jak dostęp do e-sklepów App Store, iTunes Store czy Mac App Store, konto MobileMe oraz Genius. Pozwalają nie tylko na pobieranie materiałów, ale również zapisywanie ich w chmurze obliczeniowej. Wkrótce ta usługa zostanie znacznie rozszerzona, a Apple ID przyda się także w przygotowywanej usłudze iCloud (następca MobileMe). Za jej pośrednictwem użytkownik będzie miał dostęp nie tylko do kupionych w e-sklepie produktów, ale również synchronizowanych danych. Problem pojawia się w momencie, gdy korzystamy z kilku kont w usługach Apple’a. Wówczas synchronizacja usług czy przechowywanych w chmurze plików może być kłopotliwa. Na szczęście Apple pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Jak poinformowała rzeczniczka firmy w rozmowie z MacRumors, trwają prace nad umożliwieniem korzystania na raz z kilku kont Apple ID. Nie jest jeszcze znana data, kiedy funkcja ta będzie dostępna. Możliwe, że jej wprowadzenie zbiegnie się z premierą usługi iCloud, która przewidywana jest na jesień tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)