Apple pracuje nad nową wersją iTunes

Apple pracuje nad nową wersją iTunes

21.01.2010 17:50, aktualizacja: 22.01.2010 10:06

Zdaniem analityków szykuje się mała rewolucja w programie iTunes firmy Apple. Trwają właśnie prace nad udostępnieniem nowej usługi, która umożliwi przechowywanie muzyki w Internecie i odtwarzanie playlist z dowolnego komputera. Podobno prace nad nową wersją iTunes są w zaawansowanym stanie.

Takie rewelacje podał jeden z założycieli strony mp3.com, Michael Robertson. Jego zdaniem Apple niedługo udostępni swoim użytkownikom możliwość przechowywania muzyki „w chmurze”. Usługa ma być podobna do MobileMe - narzędzia, za pomocą którego właściciele Maków mogą zapisywać dane ze swojego komputera na wirtualnym dysku. Dzięki temu mają możliwość dostępu do plików z dowolnego miejsca, a także urządzenia (iMaka, MacBooka, iPhone’a). Nowa wersja iTunes ma umożliwiać przechowywanie muzyki, a także dzielenie się nią ze znajomymi. Ponadto, zdaniem Robertsona Apple przygotowuje zmiany w sprzedaży muzyki przez iTunes. Niedługo piosenki będzie można kupować również z innych stron internetowych czy za pomocą programów (np. Last.fm, Deezer.com, Pandora itp.). Obecnie wygląda to tak, że na stronach z muzyką online znajdują się jedynie linki do iTunes. W przyszłości natomiast utwory będzie można nabyć bez konieczności przechodzenia do e-sklepu Apple’a.

Firma z Cupertino niewątpliwie musi zaprowadzić zmiany w swojej usłudze. W niedawnym rankingu na przyjazne programy, iTunes znalazł się na dość odległej pozycji. Według analityków dla wielu osób zarówno sklep z muzyką Apple’a jak i sam odtwarzacz jest zbyt skomplikowany i trudny do zrozumienia. Być może więc czekają nas w niedalekiej przyszłości zmiany. Oczywiście, najlepszą zmianą dla Polaków byłoby wprowadzenie pełnej wersji sklepu iTunes. Obecnie w polskiej wersji iTunes Store dostępne są jedynie programy i gry dla iPhone’ów i iPodów touch.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)