Apple pracuje nad nową wersją iWork.com

Apple pracuje nad nową wersją iWork.com
28.12.2009 12:18

Firma Apple poszukuje doświadczonych grafików komputerowych ze znajomością JavaScript i programów webowych. Takiej treści ogłoszenie pojawiło się niedawno w serwisie CrunchBoard. Oferta pracy jest związana z rozwojem serwisu iWork.com wspierającego pakiet biurowy Apple o tej samej nazwie.

Firma z Cupertino przygotowuje właśnie kolejną wersję aplikacji wchodzących w skład iWork '10. Oprócz odświeżonego wyglądu Pages (edytor tekstu), Keynote (prezentacje) i Numbers (arkusz kalkulacyjny), użytkownicy Maków najprawdopodobniej otrzymają również możliwość obsługi dokumentów przez Internet. Spekuluje się, że Apple stworzy równoległą do pakietu iWork aplikację webową, która pozwoli na przechowywanie i edytowanie dokumentów na wirtualnym serwerze czy dzielenie się nimi z wybranymi użytkownikami. Możliwe również, że iWork.com będzie współpracował z podobnymi sobie programami jak Google Docs czy Microsoft Office Live.

Obecnie iWork.com działa w wersji beta i umożliwia jedynie dzielenie się plikami. Z usługi mogą korzystać tylko użytkownicy pakietu iWork '09. Premiera kolejnej odsłony aplikacji biurowych Apple będzie miała miejsce już w styczniu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)