Apple pracuje nad nowym HomePodem. Do premiery jeszcze kilka miesięcy

Apple pracuje nad nowym HomePodem. Do premiery jeszcze kilka miesięcy

Apple HomePod
Apple HomePod
Źródło zdjęć: © GETTY | MacLife Magazine
Karolina Kowasz
21.05.2022 19:18

Ming-Chi Kuo, który już wcześniej zdradzał zakulisowe informacje na temat planów Apple, ujawnił plany firmy dotyczące urządzenia HomePod. Jego dane wskazują, że fani już niedługo mogą spodziewać się nowej odsłony sprzętu.

Już wcześniej w sieci pojawiały się plotki na temat odświeżenia HomePodów. Z opublikowanych przez Kuo informacji wynika, że Apple wyda nową wersję urządzenia HomePod w ostatnim kwartale 2022 roku lub pierwszych miesiącach kolejnego. Sam sprzęt ma nie zaskakiwać pod względem innowacji. Widać, że Apple nadal szuka drogi do skutecznego zarabiania na głośnikach do domowego ekosystemu.

Nie wiadomo, czy Apple planuje wydać nową wersję "dużego" HomePoda, czy też nowość będzie kolejną odsłoną funkcjonalnego mini sprzętu. W amerykańskim sklepie marki obecnie istnieje możliwość zakupu tylko małej wersji, jednak nie można mieć pewności, że Apple nie będzie próbować kolejnego podejścia do większych egzemplarzy HomePoda.

Z drugiej strony, Bloomberg stosunkowo niedawno powoływał się na swoje źródła podając, że Apple pracuje nad głośnikami wyposażonymi w ekrany i kamery. W ten sposób firma mogłaby konkurować z urządzeniami takimi jak Google Nest Hub i Amazon Echo Show. Osobną kwestią pozostaje, czy plotki są prawdą i czy projekt jest na tak zaawansowanym etapie, by Apple mogło rozpocząć jego masową produkcję i sprzedaż.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)