Apple pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Ma ono przypominać Google Chromecasta

Apple pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Ma ono przypominać Google Chromecasta22.11.2018 11:49
Urządzenie Apple zapewni dostęp do nowej usługi streamingu wideo. (depositphotos)
Urządzenie Apple zapewni dostęp do nowej usługi streamingu wideo. (depositphotos)

Firma z logo nadgryzionego jabłka planuje wprowadzić własną usługą streamingu wideo, która będzie rywalizować z Netflixem i HBO GO. Nowe informacje wskazują, że dodatkowo trwają prace nad niedrogim urządzeniem, które pozwoli korzystać z usługi Apple.

Obecna oferta urządzeń Apple TV składa się z dość drogiego sprzętu. Za podstawową przystawkę należy zapłacić 699 zł w oficjalnym sklepie. Natomiast nowsza generacja – Apple TV 4K – kosztuje 849 zł za 32 GB i 949 zł za wersję 64 GB. Natomiast bardzo dobre przystawki z Androidem można już dostać za mniej niż połowę tej ceny. Z kolei Google Chromecast, który jak najbardziej pozwala zmienić każdy telewizor w urządzenie Smart TV, to wydatek nie przekraczający 200 zł.

Apple najpewniej chce dotrzeć z autorską usługą streamingu do jak największego grona odbiorców. Przy aktualnej ofercie może to być trudne, bowiem plany mają zakładać udostępnienie usługi wyłącznie na urządzeniach Apple. W związku z tym, sporo osób chcąc oglądać seriale czy filmy na telewizorze, musiałoby kupić dość drogie Apple TV.

Rozwiązaniem powyższego problemu ma być niedrogie urządzenie, które będzie konkurować z Google Chromecast. Nie należy spodziewać się możliwości przystawki Apple TV, która w wersji 4K posiada procesor Apple A10X. Możliwe, że nowe urządzenie zostanie wydane z okrojonym oprogramowaniem tvOS i będzie służyło przede wszystkim do odbierania obrazu wysyłanego z iPhone’a czy iPada.

Usługa Apple ma bowiem pojawić się na wszystkich urządzeniach Apple. Będzie z niej można korzystać na iPhone’ach, iPadach i komputerach z macOS. Co ciekawe, źródła mające być blisko Apple, twierdzą, że autorskie produkcje zostaną udostępnione za darmo. Natomiast sama usługa ma być atrakcyjna cenowo. Podobno ma ona zostać uruchomiona w 2019 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)