Apple pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Ma ono przypominać Google Chromecasta

Apple pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Ma ono przypominać Google Chromecasta

Urządzenie Apple zapewni dostęp do nowej usługi streamingu wideo. (depositphotos)
Urządzenie Apple zapewni dostęp do nowej usługi streamingu wideo. (depositphotos)
22.11.2018 11:49, aktualizacja: 22.11.2018 12:10

Firma z logo nadgryzionego jabłka planuje wprowadzić własną usługą streamingu wideo, która będzie rywalizować z Netflixem i HBO GO. Nowe informacje wskazują, że dodatkowo trwają prace nad niedrogim urządzeniem, które pozwoli korzystać z usługi Apple.

Obecna oferta urządzeń Apple TV składa się z dość drogiego sprzętu. Za podstawową przystawkę należy zapłacić 699 zł w oficjalnym sklepie. Natomiast nowsza generacja – Apple TV 4K – kosztuje 849 zł za 32 GB i 949 zł za wersję 64 GB. Natomiast bardzo dobre przystawki z Androidem można już dostać za mniej niż połowę tej ceny. Z kolei Google Chromecast, który jak najbardziej pozwala zmienić każdy telewizor w urządzenie Smart TV, to wydatek nie przekraczający 200 zł.

Apple najpewniej chce dotrzeć z autorską usługą streamingu do jak największego grona odbiorców. Przy aktualnej ofercie może to być trudne, bowiem plany mają zakładać udostępnienie usługi wyłącznie na urządzeniach Apple. W związku z tym, sporo osób chcąc oglądać seriale czy filmy na telewizorze, musiałoby kupić dość drogie Apple TV.

Rozwiązaniem powyższego problemu ma być niedrogie urządzenie, które będzie konkurować z Google Chromecast. Nie należy spodziewać się możliwości przystawki Apple TV, która w wersji 4K posiada procesor Apple A10X. Możliwe, że nowe urządzenie zostanie wydane z okrojonym oprogramowaniem tvOS i będzie służyło przede wszystkim do odbierania obrazu wysyłanego z iPhone’a czy iPada.

Usługa Apple ma bowiem pojawić się na wszystkich urządzeniach Apple. Będzie z niej można korzystać na iPhone’ach, iPadach i komputerach z macOS. Co ciekawe, źródła mające być blisko Apple, twierdzą, że autorskie produkcje zostaną udostępnione za darmo. Natomiast sama usługa ma być atrakcyjna cenowo. Podobno ma ona zostać uruchomiona w 2019 roku.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)