Apple przejął ponad 60 firm w latach 2016-2020

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz

26.03.2021 13:26, aktual.: 26.03.2021 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że Apple marzy się całkowity monopol, przynajmniej na rynku AI. Jak wynika z badania GlobalData, firma przejęła w latach 2016-2020 więcej firm zajmujących się tego rodzaju technologiami niż jakakolwiek inna korporacja.

Jak więc widać, Apple postanowił zainwestować spore pieniądze w rozwój sztucznej inteligencji. Poza rozwijaniem działów AI w swojej firmie, najwidoczniej uznała ona, że większą korzyść będzie stanowiło dla niej przejęcie innych, dobrze działających przedsiębiorstw. Może to być powiązane z próbą odzyskania dominacji na rynku inteligetnych asystentów.

Serwis 9to5Mac uważa, że Apple próbuje dogonić pod tym względem Google i Amazon. Ich asystenci biją na głowę Siri, co częściowo jest powodem, dla którego Apple jest daleko w tyle pod względem sprzedaży inteligentnych głośników. Jeżeli zgodzimy się z tą tezą, to wyraźnie rysuje się plan Apple mający na celu zagarnięcie z rynku całej dostępnej wiedzy w celu uzyskania przewagi nad konkurentami.

Badanie GlobalData ujawnia, że Apple przejął więcej firm AI niż ktokolwiek inny w latach 2016-2020. Pod względem ilości zakupionych przedsiębiorstw specjalizujących się w sztucznej inteligencji, Apple wyprzedził w rankingu takie firmy jak Accenture, Google, Microsoft i Facebook. GlobalData ujawnia, że w ciągu ostatnich pięciu lat Apple zakupiło 25 takich startupów. Dla porównania, konkurencyjne Google kupiło ich tylko 14.

fot. GlobalData Financial Deals Database
fot. GlobalData Financial Deals Database

Jak widać na powyższej tabeli, na liście przedsiębiorstw, które zostały przejęte przez Apple znajdują się m.in. Drive.ai, Turi, RealFace czy Voysis. Można by wnioskować z listy, że korporacji chodzi jednak nie tylko o rozwój Siri, ale także na poważnie zabrała się za realizację pomysłu własnego, inteligentnego samochodu, który byłby w stanie samodzielnie poruszać się po drogach.

Cały raport odnośnie zakupionych firm można znaleźć na stronie GlobalData.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także