Apple przygotowuje galerię z rozszerzeniami dla Safari

Apple przygotowuje galerię z rozszerzeniami dla Safari

14.07.2010 11:43

Trwają prace nad udostępnieniem galerii z rozszerzeniami dla przeglądarki Safari. Apple prosi deweloperów o zgłaszanie swoich dodatków.

W najnowszej wersji Safari 5 wprowadzono szerszą możliwość instalowania dodatków - na wzór Firefoksa czy Google Chrome. Apple udostępnił też pakiet SDK dla deweloperów, co zaowocowało w dość krótkim czasie całkiem pokaźną liczbą rozszerzeń dla przeglądarki internetowej tej firmy. W związku z tym powstały strony WWW zbierające w jednym miejscu dodatki dla Safari - takie jak choćby SafariExtensions.org czy SafariExtensions.tumblr.com. Apple chce teraz stworzyć własną, oficjalną galerię z dodatkami, która będzie nosić nazwę Safari Extensions Gallery.

Jak dowiedział się serwis MacRumors, nie wszystkie dodatki automatycznie znajdą się na stronie Apple’a. W rozesłanym do deweloperów e-mailu napisano, że Safari Extensions Gallery będzie zawierać tylko wybrane rozszerzenia. Wygląda na to, że podobnie jak w App Store, Apple chce cenzurować materiały. Deweloperzy tworzący dodatki dla Safari są o tyle w lepszej sytuacji, że brak akceptacji ze strony firmy nie oznacza zakończenia projektu. Wciąż będzie można pobierać rozszerzania z innych, nieoficjalnych galerii dodatków w Internecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)