Apple przyznaje się do problemów z baterią, obiecuje poprawkę

Wojciech Kowasz

03.11.2011 13:06, aktual.: 25.05.2018 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple przyznał, że w systemie iOS 5 na iPhone'ach występuje błąd, którego skutkiem w niektórych przypadkach jest znaczne skrócenie czasu pracy smartfona na baterii.

Praktycznie od dnia premiery iOS 5 w połowie października na forach dyskusyjnych Apple pojawiały się wątki dotyczące problemu z żywotnością baterii. Wielu użytkowników zgłaszało, że po zainstalowaniu najnowszego systemu iPhone potrafił całkowicie rozładować się po kilku godzinach normalnego użytkowania i nawet przez noc, będąc w stanie uśpienia, zużywał znaczną część akumulatora. Pomimo że z drugiej strony większość użytkowników nie potwierdzało tego stanu rzeczy, szybko stało się jasne, że jednak u sporej grupy posiadaczy iPhone'a problem jest realny i bardzo dotkliwy.

Apple wydał właśnie deweloperom wersję beta systemu iOS 5.0.1, który między innymi zawiera poprawki rozwiązujące problem z baterią. Aktualizacja powinna pojawić się publicznie w ciągu najbliższych tygodni — miejmy nadzieję, że zakończy problemy z rozładowującym się akumulatorem. Ciekawostką jest jednak fakt, że w aktualizacji znajdą się też inne zmiany. Najważniejszą jest powrót gestów wielodotykowych do iPada 1. Gesty te pojawiły się na tablecie Apple pierwszej generacji w becie iOS 5 w połowie 2011 roku, ale przed wydaniem finalnej wersji w październiku zostały usunięte i obecnie tylko posiadacze iPada 2 mogą ich używać. Nietrudno się domyślić, że wywołało to falę krytyki. Po instalacji iOS 5.0.1 to ma się zmienić. Oprócz tego nowa wersja systemu rozwiąże mniej uciążliwe problemy z synchronizacją dokumentów z iCloud czy rozpoznawaniem mowy z wykorzystaniem australijskiego akcentu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)