Apple publikuje listę najlepszych aplikacji z App Store

Apple publikuje listę najlepszych aplikacji z App Store

19.01.2011 14:45, aktualizacja: 19.01.2011 15:48

Apple zamieścił listę aplikacji wszechczasów dostępnych w App Store. Firma przygotowuje się w ten sposób do świętowania 10 mld pobrań z e-sklepu.

Apple zamieszczał dotychczas okresowe statystyki najlepszych aplikacji - roczne, miesięczne czy tygodniowe. Teraz jednak firma zdecydowała się na publikację sumującą najczęściej pobierane programy i gry. Jak zwykle zostały one podzielone na płatne i darmowe aplikacje. W polskiej wersji App Store na pierwszym miejscu wśród bezpłatnych programów znalazł się komunikator Skype, w którym od niedawna można korzystać z rozmów wideo w sieciach WiFi i 3G. Drugie miejsce zajął Facebook, na kolejnych zaś znalazły się takie aplikacje jak Free Translator, Gadu-Gadu, Allegro czy Wyborcza. Wśród płatnych aplikacji pierwsze miejsce zajęła gra Tap Tap Revenge 3, po niej zaś uplasowały się między innymi SoundHound, Angry Birds i WritePad.

W sumie Apple zamieścił aż 4 rankingi aplikacji. To najlepsze płatne i darmowe programy dla iPhone'a, a także płatne i darmowe dla iPada. W najbliższym czasie liczba pobrań aplikacji z App Store powinna przekroczyć 10 mld. Jak informowaliśmy w poniedziałek, wkrótce e-sklep z aplikacjami wyprzedzi pod względem ściąganych plików iTunes Store. Obecnie z App Store pobieranych jest około 30 milionów aplikacji dziennie. Taką popularnością nie mogą poszczycić się na razie konkurenci firmy Apple - Google czy Nokia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)