Apple rozpocznie produkcję topowych iPhone'ów w Indiach. Fabryki ruszą już w 2019 roku

Apple rozpocznie produkcję topowych iPhone'ów w Indiach. Fabryki ruszą już w 2019 roku

iPhone'y będą powstawać w Indiach. (depositphotos)
iPhone'y będą powstawać w Indiach. (depositphotos)
27.12.2018 20:11

Apple ma rozpocząć produkcję topowych iPhone’ów w Indiach. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że decyzja może wynikać z obaw o skutki wojny handlowej USA z Chinami i ewentualne cła nałożone na import produktów wytworzonych w Państwie Środka.

Według raportu opublikowanego przez serwis Reuters, Apple ma zacząć montować iPhone’y w Indiach. Będą one powstawać w fabrykach tajwańskiej firmy Foxconn, która zajmie się produkcją topowych modeli – urządzeń z linii iPhone X.

iPhone’y będą produkowane w fabryce znajdującej w mieście Sriperumbudur w stanie Tamilnadu, czyli w południowej części Indii. W tym celu rozbudowana została lokalna fabryka Foxconna, aby móc sprostać dużym zamówieniom Apple. Dzięki temu powstać może nawet 25 tys. nowych miejsc pracy.

Nie jest to zupełnie nowe podejście Apple do produkcji w Indiach. Firma Tima Cooka, korzystając z usług świadczonych przez Wistron Wistron Corp, montuje już w tym kraju tańsze modele iPhone’ów – SE i 6s. Wynika to m.in. ze sprzedaży iPhone’ów w Indiach – największym zainteresowaniem cieszą się bowiem tańsze i starsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka.

Dokładnie szczegóły nowej umowy pomiędzy Apple i firmą Foxconn nie są jeszcze znane. Źródła, na które powołuje się Reuters, wskazują, że wśród produkowanych modeli może znaleźć się zeszłoroczny iPhone X. Został on wycofany z oficjalnego sklepu, ale może być oferowany w Indiach – Apple ma ambitne plany zdobycia części tego szybko rozwijającego się rynku smartfonów. W tym celu może potrzebować modeli tańszych niż topowy XS i XS Max.

Nie jest jasne, czy wraz z otworzeniem nowej fabryki w Indiach, będą powoli zamykane fabryki w Chinach. Nie wiadomo też, czy produkcja będzie ograniczać się do montażu, czy jednak będą też wytwarzane części. Serwis Reuters wskazuje, że jednym z głównych powodów mogą być obawy o dalsze problemy w Chinach. Apple może w ten sposób starać się zabezpieczyć produkcję sprzętu. Fabryki w Indiach mają rozpocząć pracę już w 2019 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)