Apple skopiował mój pomysł - mówi twórca Delicious Library

Apple skopiował mój pomysł - mówi twórca Delicious Library

02.02.2010 12:19

Wil Shipley, twórca programu Delicious Library, jest zdania, że Apple podkradł mu pomysł na aplikację. Chodzi o nowy projekt iBooks - księgarnię z e-bookami.

Delicious Library to wirtualna biblioteka - program, dzięki któremu użytkownik Maka może zapisywać informacje na temat kolekcji książek, płyt CD czy filmów. Interfejs aplikacji przypomina drewniany regał na książki. Taki sam wygląd ma nowa usługa Apple’a - iBooks, którą szef firmy, Steve Jobs, zaprezentował w zeszłym tygodniu.

Wil Shipley, szef Delicious Monster, w wywiadzie dla The Washington Post narzeka, że Apple bezprawnie zawłaszczył sobie jego pomysł: Cały problem w tym, że iBooks jest e-czytnikiem. Więc oczywiście, rozejrzeli się wokół, znaleźli najlepszy interfejs do wyświetlania książek (regał z Delicious Library) i powiedzieli sobie: No, tego właśnie nam trzeba - opowiada programista o działaniach Apple’a.

Oficjalnie wszystko jest zgodne z prawem, bo Shipley nie opatentował swojego pomysłu, tak więc każdy mógł go wykorzystać przy tworzeniu własnej aplikacji. Ponadto, jak twierdzi, jakiś czas temu kilku pracowników Delicious Monster przeniosło się do Apple’a. Nic dziwnego, że tak łatwy kąsek, jakim był program Delicious Library stał się łupem firmy z Cupertino. Apple skopiował mój pomysł - twierdzi deweloper

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)