Apple testuje chmurę iCloud, szykuje aktualizację Liona

Apple testuje chmurę iCloud, szykuje aktualizację Liona

25.07.2011 11:40, aktualizacja: 25.07.2011 12:11

Apple jest coraz bliżej wprowadzenia zapowiadanej chmury obliczeniowej, iCloud. Firma testuje razem z deweloperami nową usługę.

Apple rozesłał do deweloperów aktualizację wydanego w zeszłym tygodniu systemu OS X Lion. W wersji 10.7.2 pojawiły się elementy iCloud, zapowiadanej usługi umożliwiającej synchronizację danych w chmurze. Po raz pierwszy została ona przedstawiona w czerwcu podczas tegorocznych targów WWDC w San Francisco. iCloud jest zintegrowany z wszystkimi aplikacjami Apple’a. Synchronizacja i przesyłanie danych ma odbywać się automatycznie, za darmo i bez reklam. Ważnym elementem usługi będzie możliwość korzystania z iTunes w chmurze. W podstawowym pakiecie otrzymamy 5 GB darmowej przestrzeni na przechowywanie muzyki czy filmów. Obecna wersja iCloud przesłana do deweloperów to wersja beta 5. Przewidywana data premiery stabilnej wersji powinna ukazać się na jesieni tego roku.

Przy okazji wydania 10.7.2 pojawiły się pytania o numerację aktualizacji. Logicznie rzecz biorąc, powinny trwać prace nad wersją 10.7.1, a nie 10.7.2. Najprawdopodobniej jednak Apple przygotował już uaktualnienie o numerze 10.7.1 dla użytkowników OS X Lion, które powinno pojawić się w najbliższym czasie. Z dużą pewnością można przypuszczać, że eliminuje ono błędy w najnowszym systemie firmy z Cupertino, które wykryto krótko po jego premierze. Podobna sytuacja miała miejsce tuż po wydaniu poprzedniego systemu - Snow Leoparda.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)