Apple udostępnia tryb nocny wyświetlacza w nowej wersji beta iOS-a

Apple udostępnia tryb nocny wyświetlacza w nowej wersji beta iOS‑a

Apple udostępnia tryb nocny wyświetlacza w nowej wersji beta iOS-a
12.01.2016 13:23, aktualizacja: 12.01.2016 15:31

Wraz z opublikowaną właśnie betą systemu operacyjnego iOS 9.3, która trafiła już na urządzenia mobilne Apple, zaprezentowano szereg nowości. Na tle pozostałych, najbardziej wyróżnia się funkcja, która będzie być może miała największy wpływ na sposób codziennego korzystania z iPhone’ów: Apple zaprezentowało automatyczny tryb nocny wyświetlacza.

Tryb ten nie różni się zasadniczo od tego co oferuje choćby popularny fotoperiodyzmu.

Tryb nocny korzysta z informacji o czasie i lokalizacji użytkownika z urządzeń z iOS-em, by określić czas zachodu słońca. Następnie automatycznie zmienia kolory wyświetlacza na cieplejszy fragment spektrum, czyniąc go przyjemniejszym dla oka.

Nowa funkcja testowej wersji iOS-a rzuca nieco (zimnego) światła na doniesienia o problemach wspomnianej już aplikacji f.lux w App Store. W listopadzie f.lux zniknął ze sklepu w związku z opublikowaniem witryny Siedeloading f.lux stanowiącej odautorski poradnik, jak bezpłatnie zainstalować f.luksa na urządzeniach z iOS-em bez konieczności dokonywania jailbreakingu.

Nic dziwnego, że taka praktyka nie spotkała się z aprobatą Apple. Wystarczyły jednak dwa miesiące, aby firma zaprezentowała własną, systemową propozycję w kwestii trybu nocnego. Można to potraktować nie tylko jako zapewnienie funkcji, której domyślnie brakuje u konkurencji, ale także prztyczek w nos dla autorów f.luksa, który po opublikowaniu finalnej wersji iOS-a 9.3 zaliczy zapewne na urządzeniach mobilnych Apple’a spory spadek popularności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)