Apple usunie niebezpieczną lukę w iOS 4

Apple usunie niebezpieczną lukę w iOS 4

05.08.2010 12:11

Apple zapowiedział, że pracuje już nad usunięciem niebezpiecznej luki w systemie iOS 4. Firma wysłała też aktualizację grafiki w Snow Leopardzie do deweloperów.

Dwa dni temu informowaliśmy o poważnej luce wykrytej w systemie iOS 4, która może prowadzić do wycieku ważnych informacji, a nawet przejęcia kontroli nad urządzeniem przez osoby nieupoważnione. Błąd w oprogramowaniu wyszedł na jaw po udostępnieniu jailbreaku dla telefonów iPhone z najnowszym wydaniem iOS 4. Jak dowiedział się CNet, Apple już pracuje nad rozwiązaniem problemu. Ma on zostać wyeliminowany w kolejnej aktualizacji oprogramowania dla urządzeń przenośnych firmy. Problem jest na tyle poważny, że niemiecki rząd wydał oficjalne ostrzeżenie dla swoich obywateli korzystających z produktów Apple’a. Nie podano jeszcze daty uaktualnienia, które miałoby usunąć niebezpieczną lukę w iOS 4.

Z kolei, jak dowiedział się serwis MacRumors, Apple wysłał do deweloperów aktualizację grafiki w Snow Leopardzie (build 10F2074). Ma ona poprawić ogólne działanie aplikacji i gier komputerowych w systemie Mac OS X. Najprawdopodobniej związana jest ona z wykorzystaniem pamięci VRAM, a także wybudzaniem systemu ze stanu uśpienia. Być może poprawki zostaną uwzględnione w kolejnej aktualizacji Mac OS X do wersji 10.6.5, nad którą pracuje firma.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)