Apple w kontrofensywie: Siri z otwartym kodem i odpowiedź na Google Home

Apple w kontrofensywie: Siri z otwartym kodem i odpowiedź na Google Home

Apple w kontrofensywie: Siri z otwartym kodem i odpowiedź na Google Home
25.05.2016 14:41

Już 13 czerwca rozpocznie się konferencja WWDC, na której spodziewamy się nowości od Apple, przede wszystkim w kwestii oprogramowania. Od pewnego czasu wiadomo, że asystentka Siri, podobnie jak np. Cortana, stanie się multiplatformowa i będzie dostępna także na OS X-ie. Dziś opublikowane zostały kolejne informacje nie tylko na jej temat, ale także zapowiedzi nowego sprzętu.

W ciągu ostatnich miesięcy wszelkiej maści asystenci stali się głównym tematem największych konferencji deweloperskich, czy to jako oddzielna usługa będąca już dziś nieodłączonym elementem systemu operacyjnego, czy też jako boty dostępne w komunikatorze. Uwadze Apple’a nie mogły także umknąć możliwości opisywanej przez nas Viv, którą rozwijają pierwotni twórcy Siri.

Nic zatem dziwnego, że Apple musi przejść do ofensywy i trzeba przyznać, że plany są ambitne. Według informacji przytaczanych przez The Information, kod źródłowy Siri trafi wkrótce w ręce społeczności. Korporacja chce bowiem zwiększyć integrację jej możliwości z usługami firm trzecich, a dobrym pomysłem na przyśpieszenie tego procesu może być faktycznie zwrócenie się w stronę Open Source.

350177655796361153

Kolejną nowość od Apple, choć raczej nie ujrzymy jej jeszcze na czerwcowym WWDC, ma stanowić urządzenie będące odpowiedzią na Amazona Echo, czy zaprezentowany na Google I/O Home. Chodzi zatem o niewielkie i eleganckie urządzenie, które ma spełniać rolę domowego asystenta.

Podobnie jak w przypadku konkurencji, można zakładać, że urządzenie będzie obsługiwane za pomocą komend głosowych, można się także spodziewać integracji z samą Siri. W obu przypadkach, oczywiście jeśli plotki się potwierdzą, mamy zatem do czynienia na reakcje Apple na już zaprezentowane nowości konkurencji. Czyżby minęły czasy, kiedy ta korporacja aspirowała do bycia w awangardzie rynku konsumenckiego?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)