Apple wprowadza zmiany w bezpieczeństwie iTunes

Apple wprowadza zmiany w bezpieczeństwie iTunes

08.07.2010 14:00

Apple wprowadził zmiany w bezpieczeństwie iTunes Store. Związane są one z niedawnymi atakami, jakich dopuścili się na sklep cyberprzestępcy.

Firma przyznała się wczoraj, że w e-sklepie iTunes doszło do kradzieży pieniędzy niektórych użytkowników, a także haseł do ich kont. Wcześniej informowaliśmy, że Apple oddawał pieniądze osobom, które zostały zaatakowane przez cyberprzestępców. Teraz, jak dowiedział się The Star Phoenix, firma zaczyna wprowadzanie zmian w bezpieczeństwie sklepu, które mają uchronić klientów przed podobnymi zdarzeniami. Użytkownicy kupujący w iTunes za pośrednictwem karty kredytowej będą częściej proszeni o podawanie numerów weryfikacyjnych CCV. Dzięki temu ich konta nie będą mogły być obciążane fikcyjnymi zakupami przez cyberprzestępców.

Wprowadzono także pomoc dla osób, których numery kart kredytowych zostały skradzione. Apple zachęca do zmiany haseł w iTunes, co również ma pomóc w ochronie kont przed atakami. Należy zauważyć, że firma szybko postanowiła zareagować na luki w swoim e-sklepie. Wprawdzie zaatakowanych zostało 0,0003 procenta użytkowników iTunes (około kilkuset osób), to jednak Apple poważnie potraktował zagrożenie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)