Apple wprowadzi filmy online do iTunes?

03.03.2010 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że Apple planuje rozszerzenie usług dostępnych w sklepie iTunes. Według niepotwierdzonych informacji, trwają właśnie rozmowy nad wprowadzeniem możliwości oglądania filmów online. Dzięki temu użytkownicy np. iPadów nie musieliby ściągać ich z Internetu i zapisywać na dysku.

W połowie lutego informowaliśmy, że Apple planuje obniżenie cen za seriale i programy w iTunes. Powodem miałoby być zachęcenie do ich kupowania użytkowników iPadów. Być może z tego samego powodu Apple chce wprowadzić możliwość oglądania filmów online. Jak wiadomo, iPady nie będą posiadać dużego dysku - maksymalnie 32GB. Zatem osoby, które chciałyby ściągać filmy wideo, szybko zapełniłyby dysk urządzenia. Rozwiązaniem może być oglądanie ich za pośrednictwem Internetu.

Nie wiadomo jeszcze na jakim etapie są prace. Według serwisu CNET usługa byłaby dostępna nie tylko dla urządzeń Apple’a, ale także np. dla pecetów. Za seriale i filmy najprawdopodobniej użytkownik płaciłby tak jak ma to miejsce dotychczas, czyli osobno za każdy produkt. Apple raczej nie zdecyduje się na subskrypcję - jest to mniej pewny sposób zarabiania pieniędzy. Poza tym wytwórnie filmowe najchętniej zgadzają się na tradycyjny sposób sprzedaży swoich produktów. Jeśli Apple’owi uda się je przekonać, że iPad może być kurą znoszącą złote jajka, być może zgodzą się na udostępnianie filmów online.

Oczywiście, istnieją inne serwisy oferujące możliwość oglądania wideo w Internecie. Jednym z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych jest Hulu. W Polsce od niedawna popularność zdobywa iPlex.pl, który udostępnia internautom darmową bazę filmów wideo. Firma zarabia na reklamach, które wyświetlane są przed każdym seansem. Niedawno ruszyła też usługa Onet.pl - VOD. Część udostępnianego tam materiału jest dostępna za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)