Apple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy

Apple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy

Apple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy
Apple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy
03.06.2019 21:17

Język Swift ma zaledwie 5 lat, ale już korzystają z niego setki tysięcy aplikacji. Język zdobywa popularność błyskawicznie i jest lubiany przez programistów, choć niektórzy nie przepadają za tym, jak zmusza do obsługi wszystkich możliwych wyjątków.

Swift otrzymał nowy Framework, który dodatkowo przyspieszy tworzenie aplikacji. Swift UI pozwoli zwięźle i czytelnie projektować interfejsy aplikacji, a potem szybko skupić się na logice.

Obraz

IDE Xcode wprowadza także nowy widok interaktywnego projektowania interfejsu, który w czasie rzeczywistym aktualizuje kod i podgląd przyszłej aplikacji. Wprowadzanie zmian przez klikanie dodaje odpowiedni kod, zmiany w kodzie zaś są natychmiast interpretowane i pokazywane na podglądzie.

Ten podgląd można zobaczyć także na iPhonie podłączonym do komputera i sprawdzić, jak będzie się zachowywać na ekranie dotykowym. Pod tym względem Xcode będzie działać podobnie do Adobe XD.

Obraz

Ponadto Swift UI pozwala szybko poradzić sobie z tłumaczeniem aplikacji i daje łatwy dostęp do API z ciemnym motywem iOS-a 13.

Co więcej, Swift UI jest dostępny nie tylko dla iOS-a. Można też budować w nim aplikacje dla Maców, iPada i Apple Watcha.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)