Apple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy

Strona głównaApple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy
03.06.2019 21:17
Apple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy
Apple WWDC: Framework Swift UI zmieni sposób, w jaki tworzysz interfejsy

Język Swift ma zaledwie 5 lat, ale już korzystają z niego setki tysięcy aplikacji. Język zdobywa popularność błyskawicznie i jest lubiany przez programistów, choć niektórzy nie przepadają za tym, jak zmusza do obsługi wszystkich możliwych wyjątków.

bESRWFFN

Swift otrzymał nowy Framework, który dodatkowo przyspieszy tworzenie aplikacji. Swift UI pozwoli zwięźle i czytelnie projektować interfejsy aplikacji, a potem szybko skupić się na logice.

350263875603818433

IDE Xcode wprowadza także nowy widok interaktywnego projektowania interfejsu, który w czasie rzeczywistym aktualizuje kod i podgląd przyszłej aplikacji. Wprowadzanie zmian przez klikanie dodaje odpowiedni kod, zmiany w kodzie zaś są natychmiast interpretowane i pokazywane na podglądzie.

bESRWFFP

Ten podgląd można zobaczyć także na iPhonie podłączonym do komputera i sprawdzić, jak będzie się zachowywać na ekranie dotykowym. Pod tym względem Xcode będzie działać podobnie do Adobe XD.

350263875604015041

Ponadto Swift UI pozwala szybko poradzić sobie z tłumaczeniem aplikacji i daje łatwy dostęp do API z ciemnym motywem iOS-a 13.

Co więcej, Swift UI jest dostępny nie tylko dla iOS-a. Można też budować w nim aplikacje dla Maców, iPada i Apple Watcha.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESRWFFZ
Komentarze (29)
bESRWFGL