Apple WWDC: iOS 13. Co poza ciemnym motywem?

Apple WWDC: iOS 13. Co poza ciemnym motywem?

Apple WWDC: iOS 13. Co poza ciemnym motywem?
Apple WWDC: iOS 13. Co poza ciemnym motywem?
03.06.2019 19:46

Tim Cook nie odmówił sobie okazji, by pokazać wyższość iOS-a 12 nad Androidem 9, zanim na scenie zagościł iOS 13. Statystyki mówią, że z iOS-a zadowolonych jest 97 proc. użytkowników i już 85 proc. ma wersję 12 systemu.

Ciemny motyw w iOS 13

iOS 13 w wersji z ciemnym motywem zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Podobnie do macOS-a Mojave, iOS 13 dostanie także alternatywne wersje tapet. Ponadto ciemny motyw dostaną powiadomienia i aplikacje – przeglądarka zdjęć, Apple Music (także z możliwością wyświetlania tekstów), notes, kalendarz i inne. Klient poczty dostał ponadto zaawansowane formatowanie treści e-maili i dogonił klienta desktopowego.

Obraz

Warto też wspomnieć o ciemnej klawiaturze ekranowej. W końcu do kogoś w Apple'u dotarło, że niektórzy lubią pisać przez przeciąganie palcem przez klawisze.

Mapy Apple nie cieszą się dobrą opinią, ale na terenie USA w tym roku wprowadzone zostaną bardziej szczegółowe dane, a także usługę podobną do Google StreetView, ale ładniejszą, przeznaczoną głównie do planowania wycieczek. Reszta świata też może na to liczyć ciągu najbliższych… kilku lat?

Obraz

W aplikacji do robienia zdjęć znajdziemy nowe kontrolki dla zdjęć portretowych i coś, czego brakuje nawet w niektórych desktopowych edytorach – możliwości obrócenia filmu.

Prywatność na topie

iOS 13 będzie także zapewniał lepszą kontrolę nad prywatnością położenia. Jeśli sobie tego zażyczysz, aplikacja będzie musiała zapytać za każdym razem, gdy będzie jej potrzebne położenie.

Obraz

Wkurza cię logowanie się do usług kontem Google lub Facebookiem? Apple ma na to odpowiedź – logowanie przez Apple ID. Ten sposób zapewnia zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa – możesz wybrać jakie dane udostępnisz usłudze, a także wygenerować losowy adres e-mail dla każdej z nich. Autorzy nigdy nie dowiedzą się, jaki jest twój prawdziwy adres e-mail, a każdy z losowo wygenerowanych możesz wyłączyć w dowolnym momencie.

Ciekawie zapowiadają się też zabezpieczenia kamer domowego monitoringu. Korzystając z aplikacji Home Kit, będziesz mógł zabezpieczyć nagrania w chmurze Apple'a, bez udostępniania ich producentowi. Ponadto niektóre routery (w tym Linksysa) będą miały możliwość izolowania ruchu z kamery, by nie stanowiła ona zagrożenia dla reszty domowej sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)