Apple WWDC już dziś! Gdzie obejrzeć? Czego się spodziewamy?

Apple WWDC już dziś! Gdzie obejrzeć? Czego się spodziewamy?

Apple WWCC już dziś! Gdzie obejrzeć? Czego się spodziewamy?
Apple WWCC już dziś! Gdzie obejrzeć? Czego się spodziewamy?
03.06.2019 11:26, aktualizacja: 03.06.2019 15:26

Konferencja dla deweloperów, organizowana przez Apple, rozpocznie się 3 czerwca o godzinie 19:00 naszego czasu. Jak co roku, na Apple WWDC spodziewamy się zobaczyć nowe wersje systemów operacyjnych iOS i macOS. Zapewne dowiemy się więcej o wspólnym sklepie z aplikacjami.

Gdzie obejrzeć WWDC Keynote?

Redakcja dobrychprogramów będzie śledzić konferencję i informować na bieżąco o nowościach, ale możesz oglądać prezentację otwierającą Apple WWDC razem z nami.

Transmisja na żywo będzie prowadzona na stronie apple.co/live. Transmisja będzie działać w Safari na Macach, iPhone'ach i iPadach, wEdge'u na Widnowsie 10 oraz w Chromie i Firefoxie (niezbędne są kodeki MSE, H.264 i AAC).

Czego się spodziewamy?

  • **iOS 13 i iPhone – Nowa wersja systemu mobilnego firmy Apple ma rzekomo wprowadzić globalny i ciemny interfejs, tryb „do spania” z przyciemnionym ekranem i bez dźwięków.
  • **iOS 13 i iPad – iPady mają pracować wielozadaniowo z częściami aplikacji (na przykład z kartami przeglądarki), a nie z całymi aplikacjami. iPad będzie mógł też służyć jako drugi ekran dla Maca. Będzie można też podłączyć do iPada myszkę na kablu.
  • macOS 10.15 – System dla Maców dostanie zapewne Siri Shortcuts, czas przed ekranem i tym podobne funkcje, znane z systemu mobilnego.
  • iTunes – wiele osób spodziewa się rychłego końca(https://tech.wp.pl/apple-zamyka-itunes-i-rozbija-go-na-uslugi-przecieki-przed-wwdc-2019-6387885663266433a) istnienia programu iTunes. Najwyższa pora! Sklep i program mają być rozbite na wyspecjalizowane usługi.
  • Mac Pro** – W przygotowaniu jest podobno także nowa stacja robocza Mac Pro i ekran 6K o przekątnej 31,6 cala, przeznaczony do modelowania 3D i pracy z obrazem.
  • Xcode, Swift, App Store** – Jako że WWDC to konferencja przede wszystkim dla programistów, w kolejnych dniach spodziewamy się także nowych informacji o IDE programistycznym Xcode, języki Swift i potencjalnych zmianach w App Store.

Szczególnie interesuje mnie sposób wykorzystania iPada jako komputera osobistego. Apple wyraźnie zmierza w tym kierunku i przekonuje, że to właśnie przyszłość komputera osobistego. Tylko czy iPad będzie lepszy niż Microsoft Surface?

Widzimy się o 19:00!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)