Apple WWDC: Siri ze złożonymi Akcjami, AirPods, HomePod i muzyka

Siri na WWDC 2019
Siri na WWDC 2019

03.06.2019 20:04, aktual.: 03.06.2019 20:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualna asystentka Siri jest „klejem”, łączącym iPhone'a, Maca, samochód z Apple Car i automatykę domową, na czele z głośnikiem HomePod. W kolejnej wersji oprogramowanie asystentki będzie mówić bardziej naturalnie. W systemie iOS 13 asystentka będzie mogła naturalnie intonować zdania.

Siri zyska zdolność akcentowania ważnych słów w zdaniu, a po kropce będzie robić naturalną przerwę. Wszystko dzięki nowym zastosowaniom maszynowego uczenia.

W systemie iOS 12 można skorzystać z akcji Siri – to swojego rodzaju makra, które przyspieszają pracę z asystentką. W iOS-ie 13 te akcje będzie można rozbudować, by tworzyć wieloetapowe funkcje dla Siri.

AirPods

Podczas słuchania muzyki na słuchawkach bezprzewodowych AirPods, Siri będzie mogła odczytać treść wiadomości i wysłać odpowiedź. Jeśli tylko komunikator skorzysta z odpowiedniego API Siri, może to umożliwić użytkownikom.

HomePod

Po wejściu do domu wystarczy przyłożyć iPhone'a do smartgłośnika, by kontynuować słuchanie muzyki. Z drugiej strony w ten sam sposób będzie można przenieść rozmowę telefoniczną z głośnika na smartfon.

Ponadto HomePod zyska możliwość rozpoznawania głosu domowników i tworzenia spersonalizowanych odpowiedzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)