Apple WWDC: Wspaniały powrót Maca Pro

Apple WWDC: Wspaniały powrót Maca Pro

Apple WWDC: Wspaniały powrót Maca Pro
Apple WWDC: Wspaniały powrót Maca Pro
03.06.2019 20:33, aktualizacja: 03.06.2019 21:52

Wiedziałam, że podczas konferencji WWDC zobaczę nową odsłonę potężnego Maca Pro. Jego wzornictwo wgniotło mnie w fotel. Nie dość, że nawiązuje do Power Maców G5 (albo tarki do sera, zależy ,kto ocenia), to pozwala bardzo łatwo dostać się do wszystkich komponentów i daje szerokie możliwości rozbudowy.

Specyfikacja

Sercem tego potwora jest procesor Intel Xeon (do 28 rdzeni). Towarzyszy mu niebanalna ilość gniazd na pamięć – w 12 gniazdach DIMM 2933 MHz ECC można zmieścić nawet 1,5 TB RAM-u. Mac Pro ma 8 gniazd PICe, co pozwala montować różne karty rozszerzeń jak interfejsy FireWire, moduły AVID albo „dopalacz” („afterburner”). To programowalny ASIC, zdolny w czasie rzeczywistym dekodować 4 strumienie wideo ProRes RAW w rozdzielczości 8K.

Apple WWDC: Na taki powrót Maca Pro czekałam!
Apple WWDC: Na taki powrót Maca Pro czekałam!

Karta graficzna Maca Pro jest specyficzna. Apple zaprojektował moduł MPX dla grafiki, wykorzystujący PCIe i Thunderbolt. Do wyboru będziemy mieli moduły z Radeonem Pro 580X i z Radeonem Vega II. Albo dwoma w jednym module. Albo dwoma modułami po dwa czipy, czemu się ograniczać? Do tego dostaniemy 1,4 kW zasilacz i potężne, choć ciche chłodzenie powietrzem.

Obudowa jest nie tylko solidna i praktyczna… ma też kółeczka, by maszynę można było łatwo przestawiać. Chyba że ktoś woli wersję do szafy rackowej – taki Mac Pro też będzie na rynku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Doskonały komputer z doskonałym monitorem

Tak potężna maszyna zasługuje na doskonały monitor – Pro Display XDR. Profesjonaliści coraz częściej produkując materiały HDR, ale nie mają możliwości kupić odpowiedniego monitora w rozdzielczości większej niż 4K. Jedynym wyjściem są upiornie drogie monitory referencyjne, ale one też nie mają zadowalających rozdzielczości.

Nowy monitor firmy Apple za zapełnić tę niszę. To panel o rozdzielczości 6K i przekątnej mierzącej 32 cale. Każdy piksel został precyzyjnie skalibrowany, a jasność monitora ma wynosić tysiąc nitów do końca jego życia. Wysoka jasność i wysoki kontrast idą w parze ze świetnymi kątami widzenia.

Obraz

Do tego monitor będzie dostępny w wersji matowej. Nie będzie to jednak dodatkowa warstwa antyodblaskowa, która zrujnuje kolory. Zamiast tego Apple szlifuje szklaną powłokę, chroniącą monitor.

Niestety do monitora trzeba osobno dokupić stojak lub wieszak, co znacznie zwiększa koszt zestawu. Przy tym ogłoszeniu owacji nie było.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)