Apple wydaje iTunes 10.5 z obsługą iCloud, jutro premiera

Apple wydaje iTunes 10.5 z obsługą iCloud, jutro premiera

Wojciech Kowasz
11.10.2011 20:21

Apple udostępnił już do pobrania aktualizację aplikacji iTunes, która wprowadza obsługę usługi iCloud i bezprzewodowej synchronizacji urządzeń z iOS 5.

Wydanie iTunes 10.5 to pierwszy krok na drodze do wydania nowej, dużej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Apple, iOS 5, oraz usługi iCloud, czyli chmury do przechowywania rozmaitych danych, które automatycznie synchronizują się na wszystkich urządzeniach. Zarówno system, jak i usługa mają zadebiutować jutro. Do instalacji nowego iOSa na iPhone'ach 3GS i 4, iPodach touch trzeciej i czwartej generacji oraz obu modelach iPadów będzie wymagany właśnie wydany dzisiaj iTunes 10.5.

W skrócie — co nowego? iTunes in the Cloud to funkcja integrująca odtwarzacz iTunes z chmurą iCloud. Pozwoli na automatyczne pobieranie zakupionej muzyki na wszystkie urządzenia (w tym na komputer) oraz umożliwi ponowne pobranie utworów, książek i aplikacji zakupionych wcześniej na innym urządzeniu. Prawdopodobnie najciekawszą nowością jest jednak synchronizacja bezprzewodowa z iPhone'ami, iPadami i iPodami. Poczynając od tej wersji iTunes nie trzeba używać kabli USB, wystarczy by urządzenia były w jednej sieci Wi-Fi. Na tym lista nowości w zasadzie się kończy. I tak będą one w pełni funkcjonalne dopiero jutro, po uruchomieniu iCloud i w tandemie z iOS 5.

iTunes 10.5 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla Windows i Mac OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)