Apple wydaje wersję beta nowego MobileMe Mail

Apple wydaje wersję beta nowego MobileMe Mail

13.05.2010 13:15

Programiści firmy Apple wprowadzili nową wersję klienta poczty Mail z poziomu przeglądarki internetowej dla usługi MobileMe. Dzięki temu internauci będą mogli w prostszy sposób korzystać z e-maili.

MobileMe to płatna usługa dedykowana przede wszystkim dla użytkowników systemu Mac OS X (ale jest także wersja dla Windows). Pozwala ona na przechowywanie i synchronizowanie danych za pośrednictwem wirtualnych serwerów. Użytkownik może tworzyć kopie dokumentów czy ustawień, ale także przesyłać kontakty, kalendarze albo zdjęcia między smartfonem a komputerem. Teraz Apple udostępnił nową wersję klienta Mail beta - za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Można z niego skorzystać za pomocą Safari 4, Internet Explorera 8 lub Firefoksa 3.6. Z poczty można korzystać w komputerze (Mac i PC), ale także iPhonie czy iPadzie. Internetowa wersja Maila różni się nieco od biurkowego klienta - wyglądem zbliżona jest do tej dostępnej w smartfonach Apple’a. Programiści wprowadzili kilka zmian takich jak ułatwione archiwizowanie poczty, możliwość edytowania kolorów i układu ikon w pasku narzędziowym czy poprawione bezpieczeństwo.

Aby skorzystać z nowej funkcji trzeba posiadać aktywne konto MobileMe. Na stronach internetowych usługi należy poprosić o przesłanie zaproszenia do Mail.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)