Apple wydał iOS 4.2 Golden Master dla deweloperów

Apple wydał iOS 4.2 Golden Master dla deweloperów

02.11.2010 14:05

Ukazała się wersja 4.2 Golden Master iOS przeznaczona dla deweloperów. Wprowadzono kilka nowych funkcji, wkrótce ma pojawić się stabilne wydanie systemu.

Wydanie Golden Master jest zazwyczaj ostatnią wersją deweloperską przed ukazaniem się aktualizacji dla zwykłych użytkowników. Można więc spodziewać się, że iOS 4.2 będzie wkrótce do pobrania z poziomu iTunes. Jak donosi serwis MacRumors, w Golden Master pojawiły się nowe funkcje. Między innymi do paska obsługującego funkcje multitaskingu dodano kontrolki odtwarzania muzyki i jasności. Umożliwiają one szybkie zarządzenie muzyką, a także poziomem jasności ekranu. Dodano także nowy przycisk do obsługi AirPlay, narzędzia do bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Najprawdopodobniej pojawi się też możliwość logowania do MobileMe za pomocą Apple ID. Umożliwi to łatwiejszy dostęp do usługi umożliwiającej przechowywanie i synchronizację danych online.

Pod koniec września informowaliśmy o innych zmianach w iOS 4.2 Dotyczyć one mają obsługi drukarek, a także animacji wyświetlanych podczas przełączania poszczególnych aplikacji. Aktualizacja systemu dla urządzeń przenośnych firmy Apple wprowadzi również nieznaczne zmiany w publikowaniu materiałów w serwisie YouTube. Finalna wersja 4.2 iOS pojawi się zapewne jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)