Apple wyprzedza Microsoft pod względem wartości o 100 mld dolarów

Apple wyprzedza Microsoft pod względem wartości o 100 mld dolarów

15.02.2011 15:14

Apple prześcignął Microsoft pod względem wartości giełdowej o 100 mld dolarów i jest obecnie najbardziej wartościową firmą zajmującą się technologiami.

To nie koniec dobrych wiadomości dla firmy z Cupertino. Spółce prowadzonej przez Steve’a Jobsa brakuje „tylko” 90 mld dolarów, aby stać się najbardziej wartościową firmą na świecie. Obecnie wartość giełdowa firmy wynosi ponad 330 mld dolarów, to jest o 100 mld więcej niż wartość Microsoftu. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, jednak dzięki ostatnim posunięciom, głównie na rynku urządzeń mobilnych, Apple wyszedł na prowadzenie wśród firm zajmujących się technologiami informatycznymi. Tylko w okresie od lipca do września 2010 roku Apple sprzedał prawie 4 miliony komputerów Mac, ponad 14 milionów telefonów iPhone, ponad 9 milionów iPodów i ponad 4 miliony iPadów.

Po raz pierwszy Apple osiągnął pozycję najwyżej wycenianej firmy w segmencie technologicznym w maju 2010 roku, kiedy firma została wyceniona na wyższą kwotę, niż dotychczasowy lider — Microsoft. Na początku tego roku natomiast Apple stał się drugą najwyżej wycenianą firmą na świecie. Dopiero teraz jednak spółce udało się wyprzedzić o 100 mld dolarów dotychczas największego konkurenta, Microsoft. Co więcej, jeśli trend zostanie utrzymany, drugie miejsce niedługo zajmie Google, który ostro pnie się w górę na giełdzie. Firmie brakuje jedynie 28 mld do osiągnięcia obecnej wartości Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)