Apple za mało innowacyjny? Zarząd firmy martwi się brakiem nowości

09.08.2013 16:50, aktual.: 09.08.2013 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmie Apple przypisuje się wiele innowacyjnych produktów. Niektóre z nich wprowadziła jako pierwsza, a wiele, jak przenośny odtwarzacz muzyki cyfrowej, tablet czy telefon z ekranem dotykowym, doprowadziła do stanu, w którym w końcu nadawały się one do użycia i rzeczywiście podbiły świat. Wygląda jednak na to, że te czasy się skończyły — przynajmniej w oczach zasiadających w zarządzie. FOX Business News poinformował, że niepokoi ich brak nowych, innowacyjnych produktów i naciskają Tima Cooka, aby tę sytuację naprawił.

Obraz

Korespondent FBN, Charlie Gasparino, powołując się na wiarygodne źródła stwierdził, że zarząd firmy Apple jest niezadowolony z posuchy na polu nowych produktów i obawia się, że to zjawisko poważnie zaszkodzi firmie. W związku z tym próbuje wywrzeć nacisk na Tima Cooka, aby ten jak najszybciej wypuścił coś nowego na rynek i w ogóle podkręcił tempo innowacji. Dyrektorom wydaje się brakować przełomów, jakie zdarzały się pod kierownictwem Steve'a Jobsa — ostatnią tego typu nowością Apple'a był iPad Mini z października 2012 roku, ale biorąc pod uwagę rozwój rynku, był to produkt spóźniony przynajmniej o kilka miesięcy. Pozostałe produkty, jeśli nie liczyć gruntownie przeprojektowanego (według wielu niefortunnie) Maca Pro, ewoluują powoli i bez większych skoków.

Gasparino zaznaczył, że Tim Cook może być spokojny o swoją posadę i jeszcze nikt nie zastanawia się, czy jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Nastroje w zarządzie Apple'a nie są podobno najlepsze i czuć pewne napięcie, zwłaszcza że cena akcji spada. Sam Cook twierdzi, że ma w zanadrzu mnóstwo nowości, w tym (prawdopodobnie) zegarek znany w mediach jako iWatch.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)