Apple zapłaci 3 tys. dolarów za zbieranie prywatnych danych

03.08.2011 16:49, aktual.: 03.08.2011 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple został ukarany w Korei Południowej za nielegalne zbieranie prywatnych danych. Firma zapłaci grzywnę w wysokości ledwie 3 tys. dolarów.

Południowokoreańska Komisja ds. komunikacji ukarała firmę Apple za zbieranie i przechowywanie danych należących do użytkowników smartfonów iPhone, a także tabletów iPad. Wcześniej podobną grzywnę wyznaczono do zapłacenia firmie Google, która stosowała takie same praktyki w Androidzie. Zarówno w iOS jak systemie spółki z Mountain View wykryto luki, które umożliwiały śledzenie użytkowników urządzeń przenośnych. Zdaniem Komisji Apple i Google i tak powinni cieszyć się z nałożonej kary, groził im bowiem nawet całkowity zakaz sprzedaży urządzeń na obszarze Korei Południowej. Byłby to poważny cios rażący w interesy obu firm.

To nie koniec kłopotów firmy Steve'a Jobsa. Apple będzie musiał zmierzyć się również z prywatnym pozwem zbiorowym w tej samej sprawie. Ponad 27 tys. Koreańczyków pozwało firmę do sądu, żądając odszkodowania za zbieranie danych o łącznej wysokości 25,5 mln dolarów. Nie wiadomo jeszcze, jak sprawa się zakończy, Apple broni się na razie twierdząc, że rozwiązał już problem z iOS, który stał się przyczyną grzywny. W tym celu firma wprowadziła w maju aktualizację swojego systemu do wersji 4.3.3. Google nadal zastanawia się nad decyzją Komisji, poinformował koreański rzecznik firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)