Apple zapłaci 3 tys. dolarów za zbieranie prywatnych danych

Apple zapłaci 3 tys. dolarów za zbieranie prywatnych danych03.08.2011 16:49

Apple został ukarany w Korei Południowej za nielegalne zbieranie prywatnych danych. Firma zapłaci grzywnę w wysokości ledwie 3 tys. dolarów.

Południowokoreańska Komisja ds. komunikacji ukarała firmę Apple za zbieranie i przechowywanie danych należących do użytkowników smartfonów iPhone, a także tabletów iPad. Wcześniej podobną grzywnę wyznaczono do zapłacenia firmie Google, która stosowała takie same praktyki w Androidzie. Zarówno w iOS jak systemie spółki z Mountain View wykryto luki, które umożliwiały śledzenie użytkowników urządzeń przenośnych. Zdaniem Komisji Apple i Google i tak powinni cieszyć się z nałożonej kary, groził im bowiem nawet całkowity zakaz sprzedaży urządzeń na obszarze Korei Południowej. Byłby to poważny cios rażący w interesy obu firm.

To nie koniec kłopotów firmy Steve'a Jobsa. Apple będzie musiał zmierzyć się również z prywatnym pozwem zbiorowym w tej samej sprawie. Ponad 27 tys. Koreańczyków pozwało firmę do sądu, żądając odszkodowania za zbieranie danych o łącznej wysokości 25,5 mln dolarów. Nie wiadomo jeszcze, jak sprawa się zakończy, Apple broni się na razie twierdząc, że rozwiązał już problem z iOS, który stał się przyczyną grzywny. W tym celu firma wprowadziła w maju aktualizację swojego systemu do wersji 4.3.3. Google nadal zastanawia się nad decyzją Komisji, poinformował koreański rzecznik firmy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)