Apple zdecydowało się na zakup Beats Music i Beats Electronics

Apple zdecydowało się na zakup Beats Music i Beats Electronics
29.05.2014 15:10
Apple zdecydowało się na zakup Beats Music i Beats Electronics

Pod koniec września możemy spodziewać się przejęcia Beats Music przez Apple. Firma z Cupertino zdecydowała się zapłacić 3 miliardy dolarów, ponieważ jest przekonana, że ten dobrze zbudowany serwis może, z pomocą pracujących tam osób, zostać rozbudowany tak, by zachęcić do siebie jeszcze więcej miłośników muzyki. Firmie Apple nie można odmówić porządnego zaplecza i doświadczenia w tej dziedzinie.

350108702629652417

Zgodnie z dotychczasową polityką Apple'a, można byłoby się spodziewać, że w takim razie koniec z aplikacjami Beats Music na Androida i Windows Phone'a. Na szczęście jednak, według informacji od Eddiego Cue, wicedyrektora oprogramowania i usług internetowych, korporacja chce utrzymać taki stan rzeczy, za co należy ją pochwalić. Szkoda by było zarzynać przysłowiową kurę, która może znieść im złote jajka. Tym bardziej, że ta kura ma już 250 tysięcy użytkowników, którzy zdecydowali się płacić za usługę. Co ciekawsze, Beats Music osiągnęło taki wynik w zaledwie 4 miesiące na niedużym terenie.

Ciekawe jak do całej sprawy podejdzie współzałożyciel Beats, Jimmy Iovine, który jeszcze niedawno narzekał na EarBuds. Według niego jakość dźwięku w słuchawkach dousznych Apple'a jest kiepska, zaś lecący helikopter brzmi jak komar. Na tym jednak krytyka się nie kończy. Iovine jest przekonany o tym, że Beats udało się osiągnąć dużo lepszy dźwięk, niż firmie z jabłkiem czy jakiemukolwiek innemu producentowi słuchawek. Żeby było śmieszniej, starszy vice dyrektor Apple'a, Eddy Cue, zgodził się z krytyką, dodając tylko, że lepszy efekt wymagałby poniesienia większych kosztów.

Czy Apple ma zamiar zacząć dominować w świecie muzyki, okaże się już niedługo — prawdopodobnie dowiemy się czegoś podczas WWDC. Można jednak spokojnie założyć, że takie mają plany, skoro potrafią sami się przyznać, że słuchawki Beatsa są lepsze od ich produktów. A dawno nie widzieliśmy pracownika Apple'a, który publicznie przyznał, że ktoś robi coś lepiej od nich.

Aktualizacja, 30.05.2014 13:20: Szczegółowe rozliczenie mówi, że Apple zapłacił 2,5 miliona dolarów za produkujący sprzęt audio (przede wszystkim świetnie rozpoznawalne słuchawki) oddział Beats Electronics i zaledwie 500 tysięcy dolarów za serwis muzyczny Beats Music.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)