ARES CAD - będzie natywny CAD na Maki

ARES CAD - będzie natywny CAD na Maki

10.02.2010 12:49

Na rynku programów do projektowania CAD pojawił się nowy gracz - firma Graebert wydała ARES CAD na Windows i przygotowuje wersję dla Linuksa oraz komputerów Mac. Być może będzie to pierwsza natywnie działająca na Makach aplikacja CAD z prawdziwego zdarzenia.

ARES CAD to aplikacja przeznaczona do tworzenia projektów CAD (komputerowe wspomaganie projektowania). Program obsługuje format DWG (import i eksport), posiada możliwość eksportowania plików do PDF i SVG. Użytkownik ma do wyboru liczne palety barw, możliwość podglądu obiektów w 3D, a także szybkiego renderowania. Ponadto ARES CAD obsługuje OpenGL, a także interfejsy programowania takie jak C++, DRX Api, Delphi, Lisp, COM, Makros itp. Program jest kompatybilny z oprogramowaniem AutoCAD, najpopularniejszym tego typu narzędziem autorstwa firmy Autodesk. Co więcej, producent ma zamiar przygotować mobilne wersje programu. Będą one działały w telefonach iPhone i Android, a także w iPadach.

Wiadomość o dystrybucji dla komputerów Apple'a zelektryzowała środowisko - jak dotąd większość programów obsługujących CAD na Makach nie radziła sobie z wszystkimi funkcjami. Spora część programistów korzysta obecnie z programu AutoCAD za pomocą wirtualnych maszyn takich jak np. Parallels Desktop. Brakuje natywnej wersji aplikacji.

Według informacji podanych przez firmę Graebert, ARES CAD dostępny będzie w dwóch edycjach. Wersja standardowa będzie kosztować 495 dolarów, natomiast rozszerzona Commander Edition, oferująca programowanie 3D - 995 dolarów. Program ma być dostępny w sprzedaży w drugim kwartale tego roku w 13 wersjach językowych, niestety brak informacji na temat ewentualnej dostępności wersji polskiej.

Testową wersję ARES CAD Commander Edition dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Programy do projektowania CAD. Wersje na Linuksa i Mac OS na razie pozostają w fazie beta. Do testów można dołączyć wypełniając formularz na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)